29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 106494-2021
Grecja-Istiaia: Roboty w zakresie ścieków
2021/S 043-106494
Ogłoszenie o zamówieniu
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Σύμβαση έργου: «Ολοκλήρωση δικτύου αποχέτευσης ακαθάρτων και εγκατάστασης επεξεργασίας λυμάτων ευρύτερης περιοχής Ιστιαίας — Β’ φάση», υποέργο 1: «Δίκτυα αποχέτευσης ακαθάρτων ευρύτερης περιοχής Ιστιαίας και αγωγός διάθεσης».
II.1.2)Główny kod CPV
45232420 Roboty w zakresie ścieków
II.1.4)Krótki opis:
Σύμβαση έργου: «Ολοκλήρωση δικτύου αποχέτευσης ακαθάρτων και εγκατάστασης επεξεργασίας λυμάτων ευρύτερης περιοχής Ιστιαίας — Β’ φάση», υποέργο 1: «Δίκτυα αποχέτευσης ακαθάρτων ευρύτερης περιοχής Ιστιαίας και αγωγός διάθεσης», με προϋπολογισμό: 13 561 500,00 EUR (χωρίς ΦΠΑ) σε εργασίες κατηγορίας υδραυλικών και ηλεκτρομηχανολογικών.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 13 561 500.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45232431 Przepompownie wody odpadowej
II.2.4)Opis zamówienia:
Σύμβαση έργου: «Ολοκλήρωση δικτύου αποχέτευσης ακαθάρτων και εγκατάστασης επεξεργασίας λυμάτων ευρύτερης περιοχής Ιστιαίας — Β’ φάση», υποέργο 1: «Δίκτυα αποχέτευσης ακαθάρτων ευρύτερης περιοχής Ιστιαίας και αγωγός διάθεσης»
Με προϋπολογισμό: 13 561 500,00 EUR (χωρίς ΦΠΑ) σε εργασίες κατηγορίας υδραυλικών και ηλεκτρομηχανολογικών. Το έργο αφορά:
α) σε δίκτυο αποχέτευσης ακαθάρτων συνολικού μήκους 29.214,9μ., 728 φρεάτια επίσκεψης, 7 αντλιοστάσια και τις διακλαδώσεις για τις συνδέσεις των κατοικιών·
β) στο έργο του αγωγού διάθεσης των επεξεργασμένων λυμάτων, που αποτελείται από:
αντλιοστάσιο, χερσαίο τμήμα μήκους 1.900 μ αποτελούμενο από δίδυμο καταθλιπτικό αγωγό διαμέτρων 2xΦ400, φρεάτιο σύνδεσης με τον υποθαλάσσιο αγωγό, αγωγό μήκους 427μ. (χερσαίο τμήμα 27μ. και υποθαλάσσιο 400μ.) διαμέτρου Φ450, διαχυτήρα μήκους 60 μ. διαμέτρων Φ355-Φ250, σε βάθος τοποθέτησης -25 μ.·
γ) σε επιθεώρηση και έλεγχο του δικτύου αποχέτευσης ακαθάρτων συνολικού μήκους 10.161,20m, που έχει κατασκευασθεί σε προηγούμενη προγραμματική περίοδο, επισκευή τυχόν φθορών, και ό,τι άλλο απαιτείται (απόφραξη, κατασκευή φρεατίων κ.λπ.), προκειμένου να εξασφαλισθεί η συνέργεια και λειτουργικότητα με τα παραδοτέα της παρούσης Πράξης (ειδικός όρος 3 της πράξης ένταξης).