29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 108700-2021
Rumunia-Constanța: Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
2021/S 043-108700
Sprostowanie
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
„Sursa de apă Valea Azugii. Stație de tratare și clorare Valea Azugii. Reabilitare rezervoare Predeal. Stație de pompare Joița”
Numer referencyjny: 1890420/2020 / 6 / CL 43 POIM
II.1.2)Główny kod CPV
45252126 Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
II.1.4)Krótki opis:
Contractul implica lucrări de proiectare si executie pentru:
1. sectorul de lucrari 1: statia de tratare Valea Azugii:
— obiect 1.1 – reabilitare sursa de apa;
— obiect 1.2 – statie tratare apa;
2. sectorul de lucrari 2: reabilitare rezervoare
— obiect 2.1 – gospodaria de apa Susai;
— obiect 2.2 – rezervor de inmagazinare Cioplea;
— obiect 2.3 – rezervor de inmagazinare Nedioglu;
— obiect 2.4 – rezervor de inmagazinare Gheizer;
— obiect 2.5 – rezervor de inmagazinare Mihai Viteazu;
— obiect 2.6 – laborator central;
3. sectorul de lucrari 3 – gospodaria de apa Joita.
Lucrarile includ:
(a) activitatile de proiectare fac referire la proiectul tehnic detaliat pentru reabilitarea gospodariilor de apa. Proiectul va include printre altele toate documentele necesare (dupa cum ar fi expertize, memorii tehnice, desene, calcule etc.) pentru elaborarea proiectului tehnic in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor de constructie;
(b) elaborarea documentatiei necesare obtinerii autorizatiilor si avizelor necesare executiei;
(c) lucrari de constructie;
(d) furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice;
(e) testare si punere in functiune;
(f) realizarea tuturor lucrarilor necesare pentru automatizarea si asigurarea integrarii echipamentelor din camp in SCADA local si transmiterea datelor in SCADA;
(g) remedierea eventualelor defecte aparute in perioada de garantie de 1 095 de zile;
(h) instruirea personalului beneficiarului si/sau operatorului.
Durata prevazuta la sectiunea II.2.7) reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde perioada de garantie de 1 095 de zile.
Numarul de zile până la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 19 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare, astfel:
— cu 25 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor;
— cu 11 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.