II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Prestare de servicii de dezvoltare, implementare, întreținere/operațiuni, consiliere și consultanță în domeniul contabilității/finanțelor și al sistemelor informatice financiare („DIMOS IV”).
Număr de referinţă: BUDG16/PO/01.
II.1.2)Cod CPV principal72000000 Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă
II.1.4)Descriere succintă:
Această procedură de achiziții publice vizează prestarea de servicii în favoarea autorităților contractante:
— în domeniul consilierii și asistenței financiare/contabile;
— în domeniul dezvoltării și al operațiunilor sistemelor de tehnologie a informațiilor contabile și/sau financiare.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 171 300 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru toate loturile
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)72000000 Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă
66000000 Servicii financiare şi de asigurare
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Consiliere și asistență financiară/contabilă în favoarea autorităților contractante.
Prestare de servicii în domeniul dezvoltării și al operațiunilor sistemelor de tehnologie a informațiilor financiare și/sau contabile în favoarea autorităților contractante, utilizând diverse tehnologii.
Prestare de servicii în domeniul dezvoltării și al operațiunilor sistemelor de tehnologie a informațiilor financiare și/sau contabile în favoarea autorităților contractante, utilizând tehnologii SAP.