W adresach URL ogłoszeń w formie e-formularzy pojawia się błąd. Staramy się rozwiązać ten problem. W międzyczasie prosimy o usunięcie przecinka (lub innego znaku specjalnego) na końcu adresu URL. Przepraszamy za utrudnienia.
Roboty budowlane - 113672-2021
Rumunia-Cluj-Napoca: Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
2021/S 045-113672
Ogłoszenie o zamówieniu – zamówienia sektorowe
Roboty budowlane
Podstawa prawna:
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
CL10 – Extinderea și reabilitarea rețelelor de alimentare cu apǎ și canalizare în UAT: Florești, Baciu, Apahida și Feleacu
Numer referencyjny: CL10 – POIM
II.1.2)Główny kod CPV
45232150 Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
II.1.4)Krótki opis:
Prin această componentă a proiectului se urmărește extinderea şi reabilitarea rețelelor de alimentare cu apǎ şi canalizare în UAT: Florești, Baciu, Apahida şi Feleacu în cadrul Proiectului regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată din județele Cluj și Sălaj, în perioada 2014-2020.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 54 563 549.00 RON
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45232151 Roboty budowlane w zakresie węzłów do przepompowywania wody
45232152 Roboty budowlane w zakresie przepompowni
45232400 Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232430 Roboty w zakresie uzdatniania wody
45233142 Roboty w zakresie naprawy dróg
45247270 Budowa zbiorników
II.2.4)Opis zamówienia:
Achiziţionarea de lucrări de execuţie pentru extinderea și reabilitarea sistemelor de alimentare cu apă și sistemelor de canalizare, incluzând aducţiuni, reţele de distribuţie, reţele de canalizare, conducte de refulare, staţii de pompare apă potabilă și apă uzată, rezervoare, staţii de clorinare, conform descrierii detaliate din caietul de sarcini.
Durata de execuţie a lucrărilor maximă estimată este de 24 de luni la care se adaugă perioada de garanţie de minimum 36 de luni.