29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 116540-2021
Rumunia-Târgoviște: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
2021/S 046-116540
Sprostowanie
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
DB-CL-01 – Surse de apă, rezervoare, stații de clorinare, stații pompare, aducțiuni pentru Târgoviște, Aninoasa, Șotânga, Vulcana Băi, Dragomirești, Tătărani, Văcărești, Perșinari
Numer referencyjny: DB-CL-01
II.1.2)Główny kod CPV
45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
II.1.4)Krótki opis:
Proiectare si executie lucrari aferente contractului „DB-CL-01 – Surse de apă, rezervoare, stații de clorinare, stații pompare, aducțiuni pentru Târgoviște, Aninoasa, Șotânga, Vulcana Băi, Dragomirești, Tătărani, Văcărești, Perșinari”, incluzand:
— reabilitare statie de pompare apa potabila (2 + 1 buc.) Q = 81 m3/h (22,5 l/s), H = 46 m, in GA Dragomiresti Sud;
— reabilitare conducta de aductiune intre GA Dragomiresti Sud si GA Priseaca (L = 6 545 m, PEID, De 315 mm, PN10);
— reabilitare rezervor R1 (2 x 2 500 m3) in GA Priseaca;
— reabilitare rezervoare (1 000 m3, 5 000 m3) si statie de clorinare (160 l/s) in GA Lazuri-Vacaresti;
— reabilitare 15 buc. statii de hidrofor in municipiul Targoviste;
— executie conducta de transport pentru UAT Aninoasa (L = 2 841 m, PEID, De 315 mm, PN10) si reabilitare stație pompare Viforata (2 + 1, Q = 19,1 l/s, H = 65 m; 1 pompă de incendiu Q = 10 l/s, H = 65 m);
— executie conducte de transport pentru UAT Sotanga (L = 2 470 m De355 + L= 865 m De180, PEID, PN10) si executie stație repompare Teis (1 + 1, Q= 22 l/s, H = 50 m; 1 pompa de incendiu Q = 5 l/s, H = 50 m);
— reabilitare rezervor (700 m3) si statie de clorinare (7,6 l/s) in GA Vulcana Bai;
— reabilitare sursa (foraj cu adancimea de 95 m), instalatie de clorinare (4 l/s) si gospodarie de apă (rezervor 300 m3) in localitatea Gheboieni;
— statie de pompare apa potabila comuna pentru UAT Vacaresti si UAT Persinari (2 + 1, Q = 12,75 l/s, H = 60 m);
— conducta de aductiune apa potabila pentru UAT Persinari (L = 4 600 m, PEID, De 110 mm, PN10).
Contractul include:
(a) elaborare proiect tehnic in conformitate cu legislatia nationala, incluzand toate documentele necesare (memorii, desene, calcule etc.) si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiei de constructie;
(b) elaborarea documentatiei necesare obtinerii autorizatiilor si avizelor necesare executiei;
(c) lucrari de constructie;
(d) furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice;
(e) testare si punere in functiune;
(f) remedierea eventualelor defecte aparute in perioada de garantie.
Durata de proiectare a lucrariloor (inclusiv obtinerea autorizatiei de construire) este de sase luni. Durata de executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 18 luni.
Perioada de garantie este de 36 de luni.
Note:
1. Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 19.
2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare:
— 25 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise cu minimum 34 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor;
— 11 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise cu minimum 19 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.