Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – zamówienia sektorowe
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/25/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Servicii de mentenanță preventivă și corectivă a pompelor din dotarea Aquatim S.A. – șase loturi
Numer referencyjny: 3041480/2020/011 disponibil in SICAP, https://sicap-prod.e-licitatie.ro
II.1.2)Główny kod CPV50511100 Usługi w zakresie napraw i konserwacji pomp cieczowych
II.1.4)Krótki opis:
Servicii de mentenanță preventivă și corectivă a pompelor din dotarea Aquatim S.A. – șase loturi, împărţite după cum urmeaza:
— lot 1 – „Servicii de mentenanţă preventivă şi corectivă a pompelor Flygt şi Lowara”;
— lot 2 – „Servicii de mentenanţă preventivă şi corectivă a pompelor Grundfos şi altele”;
— lot 3 – „Servicii de mentenanţă preventivă şi corectivă a pompelor Wilo”;
— lot 4 – „Servicii de mentenanţă preventivă şi corectivă a pompelor Netzsch şi Seepex”;
— lot 5 – „Servicii de mentenanţă preventivă şi corectivă a pompelor Worthington”;
— lot 6 – „Servicii de mentenanţă preventivă şi corectivă a pompelor româneşti”.
Numar de zile pâna la care se pot solicita clarificari înainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile (inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor).
Entitatea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de termenul-limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate pana la termenul-limita stabilit.
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: tak
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Servicii de mentenanţă preventivă şi corectivă a pompelor Worthington – Lot 5
Część nr: 5
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV50511100 Usługi w zakresie napraw i konserwacji pomp cieczowych
II.2.4)Opis zamówienia:
Cantitate minima acord cadru – 2 ore estimate reparaţii
Cantitate maxima acord cadru – 0 revizii + 20 ore estimate reparatii
Cantitate maxima a unui contract subsecvent – 5 ore estimate reparatii
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent fără TVA: 20.000 lei
Servicii de mentenanţă preventivă şi corectivă a pompelor Flygt şi Lowara – Lot 1
Część nr: 1
Cantitate minima acord cadru – 47 revizii
Cantitate maxima acord cadru – 47 revizii + 140 ore estimate reparatii
Cantitate maxima a unui contract subsecvent – 35 ore estimate reparatii
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent fără TVA: 360.000 lei
Servicii de mentenanţă preventivă şi corectivă a pompelor Netzsch şi Seepex – Lot 4
Część nr: 4
Cantitate minima acord cadru – 2 revizii
Cantitate maxima acord cadru – 2 revizii + 20 ore estimate reparatii
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent fără TVA: 3.000 lei
Servicii de mentenanţă preventivă şi corectivă a pompelor româneşti – Lot 6
Część nr: 6
Cantitate maxima acord cadru – 0 revizii + 10 ore estimate reparatii
Cantitate maxima a unui contract subsecvent – 2,5 ore estimate reparatii
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent fără TVA: 1.000 lei
Servicii de mentenanţă preventivă şi corectivă a pompelor Grundfos şi altele – Lot 2
Część nr: 2
Cantitate minima acord cadru – 61 revizii
Cantitate maxima acord cadru – 61 revizii + 210 ore estimate reparatii
Cantitate maxima a unui contract subsecvent – 52,5 ore estimate reparatii
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent fără TVA: 200.000 lei
Servicii de mentenanţă preventivă şi corectivă a pompelor Wilo – Lot 3
Część nr: 3
Cantitate minima acord cadru – 32 revizii
Cantitate maxima acord cadru – 32 revizii + 300 ore estimate reparatii
Cantitate maxima a unui contract subsecvent – 75 ore estimate reparatii
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent fără TVA: 120.000 lei