Servicii - 1548-2017
Luxemburg-Luxemburg: Încheierea de contracte-cadru pentru traducerea unor texte juridice din anumite limbi oficiale ale Uniunii Europene în limba română
2017/S 002-001548
Anunț de participare
Servicii
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Încheierea de contracte-cadru pentru traducerea unor texte juridice din anumite limbi oficiale ale Uniunii Europene în limba română.
II.1.2)Cod CPV principal
79530000 Servicii de traducere
II.1.4)Descriere succintă:
Contractul cuprinde 7 loturi (a se vedea secțiunea II.2). Loturile sunt permanente, astfel încât pot fi acceptate noi cereri de participare în orice moment pe parcursul executării contractului. Contractele-cadru se atribuie pe lot. Durata contractelor-cadru este de 1 an, cu prelungire tacită pentru 3 eventuale noi perioade de 1 an. Numărul maxim de contracte-cadru care pot fi încheiate pentru fiecare lot este precizat. Pe baza criteriilor de atribuire, se va realiza o ierarhizare a contractanților. Ierarhia determină ordinea inițială în care contractanții, în funcție de capacitatea de producție și de eventualul domeniu de specializare, sunt contactați pentru a li se propune lucrări specifice. Ierarhia este revăzută periodic, astfel încât să reflecte calitatea efectivă a prestațiilor furnizate. Ierarhia poate de asemenea să fie modificată ca urmare a încheierii unor noi contracte-cadru sau a rezilierii unor contracte-cadru existente.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 6 000 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru toate loturile
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
FR
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Încheierea de contracte-cadru multiple pentru traducerea de texte juridice din limba franceză în limba română. Se pot încheia maximum 50 de contracte-cadru pentru acest lot. Procedura de ofertare este permanentă.
EN
Lot nr.: 2
Încheierea de contracte-cadru multiple pentru traducerea de texte juridice din limba engleză în limba română. Se pot încheia maximum 50 de contracte-cadru pentru acest lot. Procedura de ofertare este permanentă.
DE
Lot nr.: 3
Încheierea de contracte-cadru multiple pentru traducerea de texte juridice din limba germană în limba română. Se pot încheia maximum 50 de contracte-cadru pentru acest lot. Procedura de ofertare este permanentă.
IT
Lot nr.: 4
Încheierea de contracte-cadru multiple pentru traducerea de texte juridice din limba italiană în limba română. Se pot încheia maximum 50 de contracte-cadru pentru acest lot. Procedura de ofertare este permanentă.
ES
Lot nr.: 5
Încheierea de contracte-cadru multiple pentru traducerea de texte juridice din limba spaniolă în limba română. Se pot încheia maximum 50 de contracte-cadru pentru acest lot. Procedura de ofertare este permanentă.
NL
Lot nr.: 6
Încheierea de contracte-cadru multiple pentru traducerea de texte juridice din limba neerlandeză în limba română. Se pot încheia maximum 10 contracte-cadru pentru acest lot. Procedura de ofertare este permanentă.
PL
Lot nr.: 7
Încheierea de contracte-cadru multiple pentru traducerea de texte juridice din limba polonă în limba română. Se pot încheia maximum 50 contracte-cadru pentru acest lot. Procedura de ofertare este permanentă.