Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – zamówienia sektorowe
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/25/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Rețele de apă și canalizare, stații de pompare, stații pompare apă uzată în Bârlad
Numer referencyjny: 17986823_2020_PAAPD1129789
II.1.2)Główny kod CPV45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
II.1.4)Krótki opis:
In cadrul contractului „Retele de apa si canalizare, statii de pompare, statii pompare apa uzata in Barlad” sunt prevazute a fi executate urmatoarele categorii de lucrari: lucrari de reabilitare si extindere a retelelor de apa, de extindere a retelelor de canalizare, de reabilitare aductiuni de apa, realizare zona de protectie sanitara, reabilitare cladiri, executie statii noi de pompare pe reteaua de apa si apa uzata, extindere conducte de refulare apa uzata in orasul Barlad, lucrari care includ:
(a) adaptare la teren;
(b) lucrari de constructii si instalatii;
(c) furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice;
(d) testare si punere in functiune;
(e) monitorizarea functionarii pe parcursul perioadei de garantie;
(f) remedierea defectiunilor aparute in perioadei de garantie conform conditiilor generale din contract;
(g) instruirea personalului beneficiarului;
Orice operator economic interesat poate sa solicite clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, numai in SEAP, nu mai tarziu de 21 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau de informatii suplimentare precizate mai sus cu 10 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV45232150 Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45232152 Roboty budowlane w zakresie przepompowni
45232400 Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45233000 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
II.2.4)Opis zamówienia:
In cadrul contractului „Retele de apa si canalizare, statii de pompare, statii pompare apa uzata in Barlad” sunt prevazute a fi executate urmatoarele categorii de lucrari conform caietului de sarcini.
Valoare estimata fara TVA 66 095 452,92 RON.
EC isi rezerva dreptul de a efectua modificari ale contractului in temeiul art. 235 si urmatoarele din Legea 99/2016 cu privire la urmatoarele aspecte enumerate cu titlu exemplificativ: modificari generate de solicitari ale proprietarilor retelelor de utilitati; modificari ale culoarului/coridorului de expropriere; modificari ale duratei de executie ca urmare a aparitiei unor elemente independente de vointa Beneficiarului sau antreprenorului; modificari legislative sau de norme tehnice/stasuri/normative/standarde; modificari generate de cerinte ale autoritatilor de mediu; modificari generate de autoritati locale/centrale, cerute prin diverse avize/acorduri/autorizatii; modificari generate de acorduri, conventii, intelegeri ale statului/autoritatilor locale cu alte state; modificari generate de aplicarea legii monumentelor istorice; modificari generate de includerea de noi subcontractanti si/ sau inlocuirea subcontractantilor initiali; modificari generate de schimbarea personalului cheie; modificari generate de expertize tehnice; modificari ale valorii minime a CIP-ului; modificari generate de cerinte privind cercetare si lucrari arheologice. Aceste modificari pot fi realizate ulterior semnarii contractului, in conditiile prevazute de conditiile contractuale si numai in situatia in care acestea nu se incadreaza in prevederile art. 240 alin. (3) din Legea 99/2016.
Valoarea estimata include suma de 1 321 909 RON.
Reprezentand valoarea rezervelor de implementare, in conformitate cu Instructiunea ANAP nr. 3/2017 din 8 august 2017.