29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 161584-2021
Rumunia-Bukareszt: Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
2021/S 064-161584
Sprostowanie
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Contract proiectare și execuție a lucrărilor aferente proiectului „Extinderea și reabilitarea infrastructurii de apă și apă uzată în zonele zonele Ghidigeni, Olteniței, Cheile Turzii și Henri Coandă, din municipiul București”
Numer referencyjny: 4267117/2020/3
II.1.2)Główny kod CPV
45232440 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
II.1.4)Krótki opis:
Activitatile de proiectare si executie pentru „CL02 – Extinderea si reabilitarea infrastructurii de apa si apa uzata in zonele Ghidigeni, Oltenitei si Cheile Turzii, municipiul Bucuresti” sunt grupate pe trei loturi.
— lot 1 – „Extinderea retelelor de apa potabila si canalizare si reabilitare apeducte din zona de sud-vest a municipiului Bucuresti (strada Ghidigeni)”. Lotul 1 cuprinde lucrări de proiectare si executie pentru: Proiectare si executie in zona strazii Ghidigeni (tronsonul nod hidrotehnic-strada Dantelei) pentru lucrari de reabilitare si impermeabilizare conducte de aductiune prin relining; proiectare si executie in zona strazii Ghidigeni pentru lucrari de extindere a retelei de distributie, inclusiv constructii accesorii si bransamente; Proiectare si executie in zona strazii Ghidigeni pentru lucrari de extindere a retelei de canalizare, inclusiv constructii accesorii, racorduri si sistem de monitorizare exfiltratii;
— lot 2 – „Construire canal interceptor nou pe Soseaua Oltenitei, intre colectoarele A1-A3, in municipiul Bucuresti”. Lotul 2 cuprinde lucrări de proiectare si executie pentru: proiectarea si executia pe strada Soseaua Oltenitei a unui canal nou, prin pipe-jacking, preluand toate legaturile laterale existente, pentru a asigura interconectarea intre colectorul A1 in zona intersectiei cu strada Stoian Militaru si si colectorul A3 in zona intersectiei cu strada Lunca Barzesti; proiectarea si executia de guri de scurgere noi, racordate la colectorul nou propus pe strada Soseaua Oltenitei;
— lot 3 – „Construire canal Cheile Turzii, in municipiul Bucuresti”. Lotul 3 cuprinde lucrări de proiectare si executie pentru: proiectarea si executia pe strada Cheile Turzii a unui canal nou prin pipe-jacking, inclusiv o subtraversare a galeriei de metrou, preluand toate legaturile laterale existente, care va pleca de pe bulevardul Metalurgiei, din zona intersectiei cu strada Dumitru Brumarescu (zona Metro Metalurgiei) si se va racorda la colectorul existent, A3, care intersecteaza Soseaua Vitan Barzesti, in zona Institutului Medico-Legal; proiectarea si executia prin pipe-jacking a unui tronson nou de colector de canalizare pe Soseaua Berceni, si racordarea acestuia racordat la colectorul principal executat pe strada Cheile Turzii; proiectarea si executia unei camere cu gratar, prevazuta cu decantor; proiectarea si executia unui sifon in reteaua de canalizare; proiectarea si executia unei statii de pompare pentru curatarea sifonului; proiectarea si executia de guri de scurgere noi, racordate la colectorul nou propus pe strada Cheile Turzii; proiectarea si executia lucrarilor de racordare de conducte si guri de scurgere existente la noile colectoare realizate, inclusiv dezafectare de conducte existente si mentinerea functionalitatii infrastructurii existente pe toata durata executiei lucrarilor.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 34 de zile pentru prima sesiune și de 19 zile pentru a doua sesiune. Autoritatea contractantă răspunde solicitărilor de clarificări cu 25 de zile înainte de data-limită de depunere a ofertelor în prima sesiune și cu 11 zile înainte de data-limită de depunere a ofertelor pentru a doua sesiune.
Durata contractului de proiectare si executie este de 37 de luni. În termen de 30 de zile de la semnarea acordului contractual, supervizorul emite ordinul administrativ de începere către antreprenor, cu notificarea datei de Începere. Antreprenorul va începe proiectarea și execuția lucrărilor cât mai curând posibil după data de începere și va continua proiectarea și execuția lucrărilor cu promptitudine și fără întârzieri. Durata perioadei de garantie va fi de minimum 36 de luni, durata efectiva urmand a fi cea aferenta ofertei declarate castigatoare (maximum 60 de luni).