29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 168925-2021
Rumunia-Craiova: Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
2021/S 065-168925
Sprostowanie
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
DJ-CL-09 – Stație captare și stație tratare Bechet, aducțiuni sistem apă Bechet, rezervoare Ostroveni, Călărași, Bechet
Numer referencyjny: 11400673_2019_PAAPD1082099
II.1.2)Główny kod CPV
45252126 Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
II.1.4)Krótki opis:
Proiectare si executie lucrari aferente contractului „DJ-CL-09 Staţie captare şi stație tratare Bechet, aducţiuni sistem apă Bechet, rezervoare Ostroveni, Călăraşi, Bechet”, incluzand:
1. Bechet:
— captare de apă brută din Dunăre;
— conductă aducțiune de la stația de captare la stația de tratare (L = 4 300 m);
— stație de tratare apă potabilă Bechet (sursa de apă de suprafață) (Q = 106,04 l/s);
— rezervor nou (400 m3), amplasat la gospodăria de apă existentă GA2;
— stație de pompare apă potabilă nouă, amplasată la gospodăria de apă existentă GA2;
— sistem SCADA;
— conductă de transport apă în portul Bechet, din rețeaua de distribuție a localității (De 110 mm, L = 2 345 m);
— conducte aducțiune la gospodăriile de apă Ostroveni, Călărași, Dăbuleni (în total L = 22 245 m);
2. Ostroveni:
— rezervor de înmagazinare apă tratată (800 m3), amplasat la gospodăria de apă existentă;
— stație de pompare apă tratată nouă, amplasată la gospodăria de apă existentă;
3. Călărași:
— rezervor nou (500 m3), amplasat la gospodăria de apă existentă;
— sistem SCADA.
Contractul include:
(a) elaborare proiect tehnic in conformitate cu legislatia nationala, incluzand toate documentele necesare (memorii, desene, calcule etc.) si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiei de constructie;
(b) elaborarea documentatiei necesare obtinerii autorizatiilor si avizelor necesare executiei;
(c) lucrari de constructie;
(d) furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice;
(e) testare si punere in functiune;
(f) remedierea eventualelor defecte aparute in perioada de garantie.
Durata de proiectare a lucrarilor (inclusiv obtinerea autorizatiei de construire) este de patru luni. Durata de executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 32 de luni.
Perioada de garantie este de 36 de luni.
Note:
1. Numarul de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 24;
2. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare cu 12 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.