W adresach URL ogłoszeń w formie e-formularzy pojawia się błąd. Staramy się rozwiązać ten problem. W międzyczasie prosimy o usunięcie przecinka (lub innego znaku specjalnego) na końcu adresu URL. Przepraszamy za utrudnienia.
Roboty budowlane - 179391-2021
Rumunia-Satu Mare: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
2021/S 070-179391
Sprostowanie
Ogłoszenie zmian lub dodatkowych informacji
Roboty budowlane
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Extinderea sistemului de alimentare cu apă Negrești-Oaș și Certeze și a sistemului de canalizare din aglomerarea Negrești-Oaș, număr de identificare POIM-SM-CL-08
Numer referencyjny: 16844952_2021_PAAPD1165724
II.1.2)Główny kod CPV
45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
II.1.4)Krótki opis:
Lucrările de execuție constau în:
— obiectul nr. 8.1 „Aductiune Huta Certeze-Negresti Oas”;
— obiectul nr. 8.2 „Aductiune captare Talna-STAP Negresti Oas”;
— obiectul nr. 8.3 „Rețele de alimentare cu apa in UAT Negresti Oas-localitatile Negresti-Oas, Luna si Tur”;
— obiectul nr. 8.4 „Retele de alimentare cu apa in UAT Certeze-localitatile Certeze, Huta Certeze si Moiseni”.
Obiectul contractului ce rezultă din această procedură este execuția tuturor lucrărilor prezentate în „Specificații” (CS – capitol 2 și CS – capitol 3) și „Piesele desenate” (CS – capitol 3) din caietul de sarcini.
Durata de executie a lucrărilor din cadrul contractului este 24 de luni (cerință minimă).
Termenii și condițiile contractului includ și o garanție a lucrărilor de 36 de luni.
In conformitate cu prevederile art. 172 alin.(1) din Legea nr. 99/2016, orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenelor-limită stabilite de entitatea contractantă.
Entitatea contractanta stabileste urmatoarele 2 (doua) termene-limita de solicitari/raspuns la solicitari de clarificari:
— 44 de zile pentru solicitari de clarificari/32 de zile pentru raspuns la solicitari de clarificari, inainte de data-limita de depunere a ofertelor;
— 34 de zile pentru solicitari de clarificari/22 de zile pentru raspuns la solicitari de clarificari, inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
In conformitate cu prevederile art. 29 alin. (3) din HG nr. 394/2016, entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit, si anume 34 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.