Direktiva 2004/18/ES
II.1)Opis
II.1.1)Naziv naročila, ki ga je določil naročnik:
Študija o izvajanju sonaravnega gospodarjenja z gozdovi v skladu s strategijo EU za biotsko raznovrstnost in strategijo EU za biogospodarstvo
II.1.2)Vrsta naročila in mesto gradnje, kraj dobave ali izvedbeStoritve
Št. kategorije storitev 12: Arhitekturne storitve; inženiring storitve in integrirane inženiring storitve; storitve urbanističnega načrtovanja in krajinskega inženiringa; sorodne znanstvene in tehnične svetovalne storitve; storitve tehničnega preizkušanja in analiz
Glavna lokacija ali mesto gradnje, kraj dobave ali izvedbe: „Extra muros“.
Šifra NUTS
II.1.4)Informacije o okvirnem sporazumu
II.1.5)Kratek opis naročila ali nabave
Gozdovi pokrivajo približno 40 % ozemlja EU. Predstavljajo izjemne ekosisteme in dragocen naravni vir. Trenutne politike EU za rast biogospodarstva in uporabe obnovljivih virov energije bodo vplivale na povečanje povpraševanja po gradbenem lesu in lesu, kar pomeni tako priložnosti kot tudi nove izzive. Ena izmed verjetnih posledic je krepitev gospodarjenja z gozdovi in odstranitev biomase ter s tem preoblikovanje ekosistemov gozdov in njihove razporeditve v pokrajini.
Ta študija mora Komisiji pomagati pri razumevanju, do katere mere se dogovorjena vseevropska ekološka načela in smernice za „Sonaravno gospodarjenje z gozdovi“ (SFM) uporabljajo v današnjem „realnem“ načrtovanju gospodarjenja z gozdovi, dejavnostih gospodarjenja in uporabe zemljišč; opredeliti problematična področja in preprečevati grožnje; ter navesti obetavne prakse in rešitve, ki lahko omogočijo optimizacijo gospodarjenja z gozdovi za uvedbo novih zahtev za ekosisteme gozdov, vendar za bolj učinkovito zaščito le-teh in njihove biotske raznovrstnosti kot doslej.
II.1.6)Enotni besednjak javnih naročil90700000 Okoljske storitve
II.2)Količina ali obseg naročila
II.2.1)Celotna količina ali obseg:
Ena sama pogodba za obdobje 12 mesecev. Razpon cen je določen med 100 000 EUR in 120 000 EUR. Prejete ponudbe, ki ne upoštevajo zgornje meje, bodo samodejno izključene iz postopka ocenjevanja. Spodnja meja je okvirna.
Ocenjena vrednost brez DDV:
Obseg: med 100 000 in 120 000 EUR
II.2.2)Informacije o variantahVariante: ne