Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bunuri - 210337-2019
România-Pitești: Motorină (EN 590)
2019/S 088-210337
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acord-cadru achiziție motorină Euro Diesel 5 vrac
Număr de referinţă: 24427093201927
II.1.2)Cod CPV principal
09134220 Motorină (EN 590)
II.1.4)Descriere succintă:
Se doreste incheierea unui acord-cadru pe o perioada de 48 de luni pentru achizitia de motorina Euro Diesel 5 (conform SR EN 590) — vrac (cu transport inclus pana la depozitul achizitorului situat in localitatea Valea Mare, Str. Enculesti nr. 11, jud. Arges, la circa 2 km de intrarea in Pitesti dinspre Campulung) conform Caietului de sarcini.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 10 zile. In cazul in care se vor solicita clarificari, autoritatea contractanta va raspunde cu 5 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimată
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
1) Cantitate pentru perioada 1.7.2019–31.12.2019 — 6 luni:
Cantitate minima: 130 t. Valoare minima: 130 t x 5 500 RON/tona = 715 000 RON fara TVA.
Cantitate maxima: 132 t. Valoare maxima: 132 t x 5 500 RON/tona = 726 000 RON fara TVA;
2) Cantitate pentru perioada 1.1.2020–31.12.2020 — 12 luni:
Cantitate minima: 260 t. Valoare minima: 260 t x 5 500 RON/tona = 1 430 000 RON fara TVA.
Cantitate maxima: 264 t. Valoare maxima: 264 t x 5 500 RON/tona = 1 452 000 RON fara TVA;
3) Cantitate pentru perioada 1.1.2021–31.12.2021 — 12 luni:
Cantitate minima: 264 t. Valoare minima: 264 t x 5 500 RON/tona = 1 452 000 RON fara TVA.
Cantitate maxima: 268 t. Valoare maxima: 268 t x 5 500 RON/tona = 1 474 000 RON fara TVA;
4) Cantitate pentru perioada 1.1.2022–31.12.2022 — 12 luni:
Cantitate minima: 268 t. Valoare minima: 268 t x 5 500 RON/tona = 1 474 000 RON fara TVA.
Cantitate maxima: 271 t. Valoare maxima: 271 t x 5 500 RON/tona = 1 490 500 RON fara TVA;
5) Cantitate pentru perioada 1.1.2023–30.6.2023 — 6 luni:
Cantitate minima: 135 t. Valoare minima: 135 t x 5 500 RON/tona = 742 500 RON fara TVA.
Cantitate maxima: 138 t. Valoare maxima: 138 t x 5 500 RON/tona = 759 000 RON fara TVA.