Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – zamówienia sektorowe
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/25/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Upphandling av pumpar DIS (Dynamiskt Inköpssystem)
Numer referencyjny: 19/02174
II.1.2)Główny kod CPV42122000 Pompy
II.1.4)Krótki opis:
VA SYD har ett behov av att säkra tillgången på pumpar inom VA. VA SYD avser att genom denna förfrågan upprätta ett dynamiskt inköpssystem (DIS) för kommande avrop av pumpar t ex:
Tryckstegringspumpar
Torruppställda pumpar
Djupvattenpumpar
Länspumpar
Avloppspumpar
Dränkbara pumpar
Kemdoseringspumpar
Exenterskruvpumpar
Centrifugalpumpar
Ejektorpumpar
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV42122130 Pompy wodne
42122220 Pompy ściekowe
42122230 Pompy podawcze
42122300 Wentylatory ciśnieniowe do cieczy
42122430 Pompy odśrodkowe
II.2.4)Opis zamówienia: