Dostawy - 238148-2023
Polska-Wrocław: Radiowozy policyjne
2023/S 079-238148
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Wyniki postępowania
Dostawy
Podstawa prawna:
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Dostawa max. 10 sztuk samochodów osobowych elektrycznych w policyjnej wersji oznakowanej współfinansowana ze środków WFOŚ i GW we Wrocławiu.
Numer referencyjny: PUZ-2380-001-050-001/2023/ML
II.1.2)Główny kod CPV
34114200 Radiowozy policyjne
II.1.4)Krótki opis:
1. Przed. zam. jest dostawa max. 10 sztuk samochodów osobowych elektrycznych w policyjnej wersji oznakowanej współfinans. ze środków WFOŚ i GW we Wrocławiu.
1.1. W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający zastosuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zam. gwarantuje zakup 5 sztuk samochodów. Dostawa pozostałych samochodów, maks. do 5 sztuk, uzależniona będzie od faktycznych potrzeb Zam. oraz jego możliwości finansowych.
2. Dostawa obejmuje pojazdy nowe, wyprodukowane w 2023 r. spełniające wszystkie minimalne wymagania opisane w załącznikach numer 1, 1.1, 1.2, 1.3 i 1.4 do SWZ.
3. Zamówienie nie zostało podzielone na części, gdyż przedmiotem zamówienia jest dostawa pojazdów posiadających jednolite (identyczne) parametry techniczne.
Miejsce dostawy: Wykonawca zobowiązany jest wszystkie dostarczyć pojazdy do Wydziału Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, 54-151 Wrocław, ul. Połbina 1.
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
W odniesieniu do warunku określonego w art. 100 ustawy Pzp dot. dostępności dla osób niepełnosprawnych, realizacja przewozu tych osób realiz. będzie innymi pojazdami przystosowanymi do takich przewozów w ramach posiadanego w Policji sprzętu lub poprzez uprawnioną do transportu osób niepełnosprawnych pomoc medyczną. Zam. uwzględnił w opisie przedmiotu zam. wymagane cechy produktu (pojazdu), w tym dostosow do potrzeb wszystkich użytkowników. Pracownicy Zam., którzy będą użytkować pojazdy nie są osobami
niepełnosprawnymi.
Postęp. nie jest prowadzone w celu zawarcia umowy ramowej.
Zam. nie przewiduje udzielania zam., o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
Zam. nie przewiduje ani nie wymaga przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia dok.
niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp.
Zam. nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zam. nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
Zam. nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zam. wyłącznie przez wyk, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
Zam. nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zam.
Wyk. ubiegający się o udziel. zam. zobowiązani są dołączyć do składanej oferty przedmiotowe środki dowodowe potwierdzające że oferowana dostawa spełnia określone przez Zam. wymagania, cechy i kryteria.
1. Wykaz przed. śr. dowod., które należy dołączyć do składanej oferty.
1.1. Wyciąg ze świad. homologacji typu pojazdu dla pojazdu bazowego lub świadectwo zgod. WE dla kompletnych pojazdów, potwierdz. parametry pojazdu stanowiące podstawę do obliczenia punktów w kryteriach pozacenowych.
Zam. wymagając zał. do oferty: "Dokumentu potwierdz. spełnienie wymogu (świadectwo zgod.WE pojazdu bazowego) (.......) rozumie pod tym pojęciem przedst. wzoru takiego dok. dla pojazdu, który jest taki sam (ta sama marka i typ oraz posiadający te same parametry techniczne podlegające ocenie w ramach kryteriów pozacenowych) jak oferowany. W związku z tym, że kryterium oceny oferty stanowią m.in. parametry pojazdu ujawnione w tym dok., Zam. wymaga załączenia go do oferty dla porównania i oceny parametrów oferowanego
pojazdu.
W związku z tym, że wskazany dok. stanowi potwierdz. parametrów oferowanego pojazdu (opis przedmiotu zam.), które stanowią kryteria oceny ofert, dokument ten nie podlega uzupeł. (jest treścią oferty).
1.2. Oświad. potwierdzające spełnianie przez oferowane dostawy wymagań określonych w załącznikach nr 1, 1.1, 1.2, 1.3 i 1.4 do SWZ wyk. poprzez wypełnienie i podpisanie załączników numer 1.1, 1.2, 1.3 i 1.4 do SWZ.
2. Forma przedmiotowych środków dowodowych:
2.1. Przed. środki dowod. sporządz. w języku obcym przekazuje się wraz z tłum. na j. polski.
2.2. W przyp. gdy przed. środki dowod. zostały wystawione przez upoważnione podmioty inne niż wyk., wyk. wspólnie ubiegający się o udzielenie zam. lub podwyk. jako dokument elektroniczny, przekazuje się ten dokument.
2.3. W przyp. gdy przed. środki dowod. zostały wystawione przez upow. podmioty jako dokument w postaci papierowej, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone , kwalifik. podpisem elektron., poświad. zgodność cyfrowego odwzorowania z dok. w postaci papierowej. Poświad. zgodności cyfrowego odwzor. z dokumentem w postaci papierowej dokonuje odpowiednio wyk. lub wyk. wspólnie ubieg. się o udziel. zam. lub notariusz.
2.4. Przed. środki dowodowe niewystawione przez upoważnione podmioty przekazuje się w postaci elektr . i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
2.5. W przyp. gdy przed. środki dowod. niewystawione przez upoważ. podmioty zostały sporządzone jako dok. w postaci pap. i opatrzone własnoręcznym podpisem, przek. się cyfrowe odwzorowanie tego dok. opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym poświad. zgodność cyfrowego odwzorowania z dok. w postaci papierowej.
Poświad. zgod. dokonuje odpow. wyk. lub wyk.a wspólnie ubiegający się o udziel. zam. lub notariusz.