Luksemburg-Luksemburg: EBI - Luksemburg, Luksemburg: EBI — Zaproszenie do wyrażenia zainteresowania: wybór pośrednika finansowego, który otrzyma środki z funduszu funduszy na rzecz województwa pomorskiego w celu wdrożenia instrumentu finansowego w województwie pomorskim w Polsce
2020/S 100-238614
Zaproszenie do wyrażenia zainteresowania
Numer referencyjny: CFT-1608
Przedmiot zaproszenia do wyrażenia zainteresowania:
W ramach regionalnego programu operacyjnego dla województwa pomorskiego na okres programowania 2014–2020 („RPO WP 2014–2020”), z zamiarem wyeliminowania niedoskonałości rynku stwierdzonych w ocenie „ex ante” („ocena ex ante”) Zarząd Województwa Pomorskiego działający jako instytucja zarządzająca RPO WP 2014–2020 („instytucja zarządzająca” lub „IZ”) zgodził się przeznaczyć zasoby na wdrożenie funduszu funduszy („fundusz funduszy”) zarządzanego przez Europejski Bank Inwestycyjny zgodnie z art. 38 ust. 4 lit. b) ppkt i) rozporządzenia w sprawie wspólnych przepisów, oraz postanowień umowy o finansowaniu zawartej w dniu 9 grudnia 2016 r. między instytucją zarządzającą a EBI („umowa o finansowaniu”).
Odpowiednie normy regulujące wdrażanie instrumentu finansowego (jak określono poniżej) zostały zawarte przede wszystkim w rozporządzeniu w sprawie wspólnych przepisów, rozporządzeniu delegowanym Komisji, rozporządzeniu wykonawczym, rozporządzeniu w sprawie EFRR (jak określono poniżej) oraz odpowiednich krajowych aktach ustawowych i wykonawczych.
Niniejsze zaproszenie do wyrażenia zainteresowania jest skierowane do kwalifikujących się instytucji finansowych w Unii Europejskiej zainteresowanych otrzymaniem środków z funduszu funduszy na potrzeby wdrażania instrumentu finansowego w województwie pomorskim. Działania te będą realizowane zgodnie z umową („umowa operacyjna”), która zostanie zawarta z EBI działającym jako podmiot zarządzający funduszem funduszy oraz wybranym wnioskodawcą. Środki zostaną przelane z funduszu funduszy do wybranego pośrednika finansowego na określony czas oraz w celu określonym w umowie operacyjnej.
W ramach niniejszego zaproszenia do wyrażenia zainteresowania zaplanowano przeznaczenie początkowej kwoty do 138 400 000 PLN.
Specyfikację zamówienia wraz z załącznikami można pobrać pod następującym adresem:
https://www.eib.org/en/products/blending/esif/eoi/cft-1608.htm lub wysłać o nią prośbę na adres:
CS-procurement@eib.org w tytule podając: CFT-1608 Fund of Funds Pomorskie — request for documents.
Termin składania propozycji:
25 czerwca 2020 r.