Usługi - 244555-2021
Polska-Otwock: Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
2021/S 093-244555
Ogłoszenie o konkursie
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Dwuetapowy realizacyjny konkurs architektoniczny na koncepcję nowego budynku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. A. Grucy CMKP w Otwocku
II.1.2)Główny kod CPV
71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
71200000 Usługi architektoniczne i podobne
71220000 Usługi projektowania architektonicznego
71300000 Usługi inżynieryjne
71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71400000 Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
71420000 Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
71322000 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
II.2.4)Opis zamówienia:
Konkurs jest konkursem realizacyjnym tzn. takim, w którym nagrodą jest nagroda pieniężna oraz zaproszenie autora (uczestnika) wybranej pracy konkursowej do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, w celu wykonania usługi na podstawie pracy konkursowej.
Konkurs prowadzony jest w procedurze konkursu ograniczonego i dwuetapowego. W pierwszym etapie konkursu zainteresowani udziałem składają wnioski do dopuszczenie, na podstawie których uczestnicy spełniający warunki udziału w konkursie zostaną zaproszeni do składania opracowań studialnych. Na podstawie oceny opracowań studialnych przez Sąd, do drugiego etapu konkursu i składania prac konkursowych zostanie zaproszonych 5 uczestników.
Przedmiotem konkursu jest koncepcja architektoniczna nowego budynku szpitalnego wraz z zagospodarowaniem dla potrzeb Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy CMPK w Otwocku.
Inwestycja jest planowana w celu rozszerzenia zakresu działalności Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku.
Szacowana powierzchnia netto planowanego budynku to około 25 000 m2.
Nowy budynek szpitala wraz z jego zagospodarowaniem i innymi nowymi obiektami niezbędnymi do funkcjonowania tego budynku będą zlokalizowane w północnej części działki 33/12 obręb 56 (za istniejącą drogą wewnętrzną szpitala). Ta część działki przeznaczona pod inwestycję jest gęsto porośnięta drzewami, w związku z czym zaleca się w miarę możliwości maksymalne zachowanie drzewostanu istniejącego i wkomponowanie grup drzew w nowe zagospodarowanie.
Obecnie część działki przeznaczona pod budowę jest nieuzbrojona, jednak na pozostałej części działki znajdują się wszystkie wymagane media.
Nowy budynek szpitala musi być połączony z istniejącym budynkiem E (główny budynek łóżkowy szpitala) na poziomie kondygnacji +1 budynku istniejącego poprzez dwa łączniki nadziemne.
Obecnie dojazd do całego kompleksu szpitalnego wjazdem od strony ulicy ks. Stanisława Konarskiego. Docelowo przewidziany będzie wjazd główny od szpitala strony ulicy Grunwaldzkiej, ale na etapie koncepcji konkursowej uczestnicy mają przewidzieć obsługę komunikacyjną nowego budynku szpitala poprzez istniejący na terenie działki układ komunikacyjny obsługujący obecne budynki szpitala, natomiast muszą przewidzieć w koncepcji możliwość wjazdu od strony ul. Grunwaldzkiej w północno-zachodnim narożniku dz. ew. 33/12.