29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 245018-2021
Submission deadline has been amended by:  294956-2021
Rumunia-Suceava: Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
2021/S 093-245018
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Reabilitarea și extinderea rețelelor de apă și apă uzată din localitatea Siret cod SV-CL-15
Numer referencyjny: SV-CL-15
II.1.2)Główny kod CPV
45231100 Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
II.1.4)Krótki opis:
Contractul de lucrari „Reabilitarea si extinderea retelelor de apa si apa uzata din localitatea Siret” cuprinde:
— obiect 1 – retea de distributie apa potabila, care presupune reabilitare retea de distributie apa potabila L = 1 025 m si extindere retea de distributie apa potabila L = 21 114 m;
— obiect 2 – statii de pompare apa potabila 3 buc.;
— obiect 3 – extindere retea de canalizare menajera L = 17 931 m;
— obiectul 4 – statii de pompare apa uzata 8 buc.;
Lucrarile se refera la:
(a) lucrari de constructie;
(b) furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice;
(c) testare si punere in functiune;
(d) monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul perioadei de notificare a defectelor, atunci cand este necesar;
(e) remedierea eventualelor defecte aparute in perioada de notificare a defectelor (perioada de garantie) de 36 de luni, respectiv 1 095 de zile;
(f) instruirea personalului beneficiarului si/sau operatorului.
Numarul de zile până la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 19 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare astfel:
— cu 11 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.
Orice referire din cuprinsul prezentei documentatii de atribuire (inclusiv a prezentului caiet de sarcini), prin care se indica o anume origine, sursa, productie, un procedeu special, o marca de fabrica sau de comert, un brevet de inventie si/sau o licenta de fabricație, un standard, o autorizare/certificare/atestare, un serviciu sau o cerinta se va citi si interpreta ca fiind insotita de mentiunea „sau echivalent”.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 36 339 564.00 RON
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
42131390 Osprzęt zaworowy
45232150 Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45232152 Roboty budowlane w zakresie przepompowni
45232400 Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232431 Przepompownie wody odpadowej
45310000 Roboty instalacyjne elektryczne
II.2.4)Opis zamówienia:
Activitatile de executie pentru Contractul de lucrari „Reabilitarea si extinderea retelelor de apa si apa uzata din localitatea Siret” sunt structurate astfel:
Obiect 1 - Retea de distributie apa potabila
Sub-obiect 1.1 Reabilitare retea de distributie apa potabila L = 1.025 m;
Sub-obiect 1.2 Extindere retea de distributie apa potabila L = 21.114 m;
Obiect 2 Statii de pompare apa potabila
Sub-obiect 2.1 Statie de pompare apa potabila SPAP1 – strada DJ291A
Sub-obiect 2.2 Statie de pompare apa potabila SPAP3 – strada Arcului
Sub-obiect 2.3 Statie de pompare apa potabila SPAP4 – incinta STAP
Obiect 3 Extindere retea de canalizare menajera L = 17931 m;
Obiect 4 Statii de pompare apa uzata
Sub-obiect 4.1 Statie de pompare apa uzata SPAU 1 si conducta de refulare
Sub-obiect 4.2 Statie de pompare apa uzata SPAU 2 si conducta de refulare
Sub-obiect 4.3 Statie de pompare apa uzata SPAU 3 si conducta de refulare
Sub-obiect 4.4 Statie de pompare apa uzata SPAU 9 si conducta de refulare
Sub-obiect 4.5 Statie de pompare apa uzata SPAU 5 si conducta de refulare
Sub-obiect 4.6 Statie de pompare apa uzata SPAU 6 si conducta de refulare
Sub-obiect 4.7 Statie de pompare apa uzata SPAU 7 si conducta de refulare
Sub-obiect 4.8 Statie de pompare apa uzata SPAU 8 si conducta de refulare
Valoarea contractului include Rezerva de implementare (sume provizionate in valoare de 348.351 RON) conform celor mentionate in Cap. 2 – Caiet de sarcini, 2.3 Liste de cantitati de lucrari, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute.
Contractul se compune din perioada de executie a lucrarilor care este de 30 de luni de la ordinul de incepere a lucrarilor, la care se adauga perioada de notificare a defectelor/perioada de garantie care este de minim 36 de luni de la semnarea procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor.