Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dostawy - 263227-2021
Submission deadline has been amended by:  319264-2021
Polska-Bytom: Pompy wodne
2021/S 100-263227
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Wykonanie projektu technicznego, dostawa i zabudowa pompowni przewałowej w szybie I dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu Oddział w Rudzie Śląskiej KWK „Pokój I – Śląsk” Ruch „Śląsk”
Numer referencyjny: ZP-S-0002/21
II.1.2)Główny kod CPV
42122130 Pompy wodne
II.1.4)Krótki opis:
Wykonanie projektu technicznego, dostawa i zabudowa pompowni przewałowej w szybie I dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu Oddział w Rudzie Śląskiej KWK „Pokój I – Śląsk” Ruch „Śląsk”:
— etap I: opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej,
— etap II: wykonanie i zabudowanie konstrukcji w szybie I,
— etap III: dostawa oraz montaż pomp wraz z urządzeniami pomocniczymi i armaturą w szybie I,
— etap IV: podłączenie pomp do istniejących rurociągów i sieci elektrycznej,
zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
1. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje:
1.1. wykonanie kompletnego projektu pompowni przewałowej zawierającego:
— dobór pomp głębinowych, armatury, rurociągów dla podanych parametrów: wydajność – 7 m3/min, geometryczna wysokość podnoszenia – 70 m, odległość od szybu do osadników pompowni głównego odwadniania – 1 200 mb. Projektowana liczba agregatów (zabudowanych i rezerwowego) musi pozwolić na prowadzenie odwadniania w sposób pewny ruchowo, zgodny z obowiązującymi przepisami oraz niedopuszczenie do podniesienia się lustra wody powyżej dopuszczalnej rzędnej spiętrzenia,
— projekt techniczny zasilania i sterowania silników napędowych pomp głębinowych, Zamawiający zapewnia zasilanie niskiego napięcia wraz z wyłącznikami ognioszczelnymi.
— projekt automatycznego systemu pracy pomp,
— projekt pomostu (pomostów) technologicznego na poz. 765 m w przedziale zachodnim,
— dobór i projekt urządzeń do opuszczania (wyciągania) pomp głębinowych,
— niezbędne schematy, obliczenia i rysunki konstrukcyjne,
— przedmiar robót oraz kosztorys inwestorski,
— projekt pompowni przewałowej powinien obejmować wszystkie niezbędne projekty branżowe i technologie wykonawcze. Projekt winien zawierać pozytywne opinie rzeczoznawców do spraw ruchu zakładu górniczego, właściwych dla przedmiotu zamówienia (w przypadku wystąpienia konieczności wynikających z przepisów i założeń projektowych) i wszelkie niezbędne dokumentacje;
1.2. wykonanie i zabudowanie konstrukcji w szybie I obejmuje:
— wykonanie warsztatowe, dostawę i zabudowę pomostu (pomostów) technologicznego na poz. 765 m w przedziale zachodnim,
— dostawę i montaż urządzeń do opuszczania (wyciągania) pomp głębinowych wraz z niezbędną infrastrukturą,
— zabezpieczenie konstrukcji i wyrobów stalowych powłoką antykorozyjną zgodnie z normą EN ISO 12944;
1.3. dostawa oraz montaż pomp wraz z urządzeniami pomocniczymi i armaturą w szybie I obejmuje:
— odbiór pomp na stanowisku prób u Wykonawcy w obecności przedstawiciela Zamawiającego,
— dostawę pomp głębinowych wraz z urządzeniami pomocniczymi i armaturą. Pompy winny być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2020 r.,
— zabudowę pomp głębinowych wraz z urządzeniami pomocniczymi i armaturą w przedziale zachodnim szybu I;
1.4. podłączenie pomp do istniejących rurociągów i sieci elektrycznej obejmuje:
— dostawę i zabudowę elementów rurociągów niezbędnych do podłączenia się do istniejących rurociągów,
— zabezpieczenie elementów stalowych powłoką antykorozyjną zgodnie z normą EN ISO 12944,
— dostawę i zabudowę elementów instalacji elektrycznej niezbędnych do podłączenia się do istniejącej sieci elektrycznej.