Temei juridic:
Regulamentul (UE, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Închirierea pe termen lung a patru autobuze (25-30 de locuri)
Număr de referinţă: 06B10/2022/M015
II.1.2)Cod CPV principal34121000 Autobuze şi autocare
II.1.4)Descriere succintă:
Contractul vizează închirierea pe termen lung (patru ani): 375 000 km, cu posibilitatea de prelungire la cinci ani: 450 000 km) a patru autobuze (25-30 locuri), care urmează să fie înmatriculate și livrate în Luxemburg, fără opțiunea de cumpărare.
II.1.5)Valoarea totală estimată
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)66114000 Servicii de leasing financiar
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Chiria trebuie să includă următoarele servicii:
— amortizarea, netă din valoarea reziduală calculată pentru kilometrajul respectiv;
— cheltuieli administrative și de gestionare a contractului de leasing;
— cheltuieli de înregistrare și de livrare în Luxemburg;
— taxe de circulație;
— serviciu de asistență 24 de ore pe zi, șapte zile pe săptămână;
— asistență și depanare (Benelux, Franța, Germania);
— întreținerea și mentenanța pe întreaga perioadă a contractului de leasing (Belgia, Luxemburg, Franța);
— reparații pe întreaga perioadă a contractului de leasing (Belgia, Luxemburg, Franța);
— schimbarea sezonieră a anvelopelor (marca premium) și depozitarea acestora.