Bunuri - 285557-2023
România-Marghita: Mobilier
2023/S 093-285557
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Furnizare, instalare echipamente si dotari pentru internatul Colegiului national “Octavian Goga si spatiului multifunctional sportiv recreativ
Număr de referinţă: 4348947/2023/A6
II.1.2)Cod CPV principal
39100000 Mobilier
II.1.4)Descriere succintă:
Furnizare, instalare echipamente si dotari pentru internatul Colegiului national “Octavian Goga si spatiului multifunctional sportiv recreativ -dotari interioare si dotari exterioare, conform specificatiilor din caietul de sarcinicare face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica si financiara pentru fiecare lot separat.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile.
Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: cu 11 (unsprezece) zile inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare.(Conform art.160 alin.2 si art.161 din Legea 98/2016 modificate prin OUG 107/2017)
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 1 551 501.80 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 2
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 2
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Furnizare, instalare echipamente si dotari pentru internatul Colegiului national “Octavian Goga si spatiului multifunctional sportiv recreativ - dotari exterioare
Lot nr.: 2
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
37450000 Echipament pentru sporturi în aer liber şi de teren
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
40 Panou baschet exterior cu inel si plasa 120X90 cm buc -1 p.u.- 678,99 valoare - 678,99
41 Set porti fotbal/handbal cu panou baschet 3x2m buc -1 p.u.- 6.500,00 valoare - 6.500,00
42 Scaune gradene din polipropilena rezistenta la foc si la razele UV buc- 102 p.u. - 80,00 valoare - 8.160,00
Pretul unitar si valoarea sunt in lei fara TVA.
Furnizare, instalare echipamente si dotari pentru internatul Colegiului national “Octavian Goga si spatiului multifunctional sportiv recreativ - dotari interioare
Lot nr.: 1
39300000 Diverse echipamente
39314000 Echipament de bucătărie industrială
1 Masă interior patrata buc -113 p.u.-125,21 valoare - 14.148,73
2 Masă interior rotunda buc -3 p.u.- 629,41 valoare - 1.888,23
3 Masă conferinţă buc - 1 p.u.- 503,36 valoare -503,36
4 Masa birou buc -118 p.u.- 293,28 valoare -34.607,04
5 Scaune interior buc -278 p.u.- 37,73 valoare -10.488,94
6 Scaune rotative pentru birou buc -119 p.u.- 184,03 valoare -21.899,57
7 Fotolii de relaxare pentru interior buc -15 p.u.- 192,44 valoare -2.886,60
8 Fotolii de relaxare pentru exterior buc -10 p.u.-167,23 valoare -1.672,30
9 Mese pentru exterior cu picior central buc -16 p.u.- 489,92 valoare -7.838,72
10 Scaune pentru exterior buc -48 p.u.-251,26 valoare -12.060,48
11 Canapea 2 locuri buc-9 p.u.- 419,33 valoare -3.773,97
12 Raft de depozitare cu 5 polite buc-125 p.u.- 245,38 valoare -30.672,50
13 Birou receptie buc-1 p.u.-1.840,34 valoare -1.840,34
14 Pat simplu 90x200 buc -97 p.u.- 419,33 valoare -40.675,01
15 Somiera lemn 90X200 cm buc -97 p.u.- 84,03 valoare -8.150,91
16 Saltele din spumă cu husa detasabila si lavabila pentru pat 90X200 cm buc -97 p.u.- 546,22 valoare -52.983,34
17 Noptiera 2 sertare cu dispozitiv de blocare 40X55 cm buc -97 p.u.-125,21 valoare -12.145,37
18 Dulap de depozitare cu 2 usi buc -94 p.u. - 490,76 valoare - 46.131,44
19 Comoda cu 3 stertare buc -48 p.u.- 209,24 valoare -10.043,52
20 Masuta de colt 40X40 cm buc -46 p.u. - 58,74 valoare -2.702,04
21 Fotolii pentru interior buc -92 p.u - 315,29 valoare -29.006,68
22 Cos de gunoi camera buc -48 p.u.- 4,12 valoare -197,76
23 Frigider cu 1 usa, 84cm H buc -48 p.u,- 680,59 valoare -32.668,32
24 Dulap de baie cu oglinda buc -48 p.u.- 100,00 valoare -4.800,00
25 Cos gunoi pentru baie buc -48 p.u. - 18,91 valoare - 907,68
26 Masuta cafea cu polita pentru depozitare buc -8 p.u.- 58,74 valoare - 469,92
27 Plante de interior decorative 135 cm buc -8 p.u.- 100,84 valoare - 806,72
28 Masa de calcat cu inaltime reglabila buc -2 p.u.- 83,95 valoare -167,90
29 Masa de lucru 200X60 cm buc -1 p.u.- 177,73 valoare -177,73
30 Masina de spalat rufe+uscator rufe, 7kg, 1200 rpm buc -8 p.u.- 1.301,68 valoare - 10.413,44
31 Mobilier spalatorie buc -7 p.u.- 189,08 valoare - 1.323,56
32 Sistem desktop PC ALL-IN-ONE V51OZ, FHD NON -TOUCH, INTEL CORE I5-7400T, 8GB DDR4, SSD 256GB, INTEL HD GRAPHICS, WINDOWS 10PRO buc -24 p.u.- 4.957,97 valoare -118.991,28
33 Pachet interactiv UST 94" I 238CM - contine tabla interactiva + videoproiector + accesoril + softwaare lb. romana si suprafata pentru markere buc -1 p.u.-12.890,00 valoare -12.890,00
34 Televizor led full HD, 60cm buc -48 p.u.- 900,00 valoare - 43.200,00
35 Kit utilare bucatarie buc -1 p.u.- 930.000,00 valoare - 930.000,00
36 Kit mobilare oficiu buc -4 p.u.-7.000,00 valoare - 28.000,00
37 Pat consultatii medicale buc -1 p.u.- 529,41 valoare - 529,41
38 Dulap vestiar metalic cu picioare si 2 usi buc -4 p.u.- 900,00 valoare - 3.600,00
39 Banca vestiar cu raft pentru pantofi buc -2 p.u.- 450,00 valoare - 900,00