Dostawy - 285652-2023
Polska-Warszawa: Znaki nawigacyjne
2023/S 093-285652
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Zakup oznakowania pływającego oraz brzegowego wraz z akcesoriami
Numer referencyjny: PO.ROZ.2710.25.2023
II.1.2)Główny kod CPV
34928430 Znaki nawigacyjne
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa znaków nawigacyjnych pływających i brzegowych oraz tablic informacyjnych i osprzętu cumowniczego na potrzeby śródlądowej drogi wodnej Warta-Kanał Bydgoski w km 0+000-8+560 oraz 24+200-26+460 i rzeki Warty w km 333+000+000 – 406+600 na terenie Zarządu Zlewni w Kole.
Zamówienie zostało podzielone na 3 części:
• część 1 –Znaki nawigacyjne pływające
• część 2 –Osprzęt cumowniczy
• część 3 – Znaki nawigacyjne brzegowe oraz tablice informacyjne
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla danej części zamówienia stanowi Załącznik do SWZ – Formularz asortymentowo- cenowy dla danej części zamówienia oraz Załącznik Opis Przedmiotu Zamówienia.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 113 548.76 PLN
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Znaki nawigacyjne pływające
Część nr: 1
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
II.2.4)Opis zamówienia:
Osprzęt cumowniczy
Część nr: 2
Charakterystyka osprzętu cumowniczego pław:
• element obciążający płyta ażurowa o wymiarach:
- szerokość 400 mm,
- długość 600 mm,
- grubość 100 mm,
- obciążniki kulowe z uchem stalowym o wadze 5kg,
- śruba ocynkowana z uchem stalowym gwint M 12
• element cumowniczy:
- lina stalowa ocynkowana fi 8mm,
- lina polipropylenowa fi 6mm 3100 N,
- szekla stalowa ocynkowana na łańcuch o fi 5 mm,
- skrętka do lin metalowych fi 8 mm,
• Śruby, nakrętki oraz podkładki M8 mm,
Materiały objęte zamówieniem dostawca dostarczy na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego, tj:
ZPH Kanał Ślesiński:
ul. Nowy Rynek 7A 62-560 Ślesin.
ul. Opacka 1 62-405 Ląd.
Szczegółowy opis zawiera załącznik do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia
Znaki nawigacyjne brzegowe oraz tablice informacyjne
Część nr: 3
1. Charakterystyka znaków brzegowych:
- zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 28.kwietnia 2003 r. w sprawie przepisów żeglugowych na śródlądowych drogach wodnych,
- lico znaku pokryte folią odblaskową III generacji. Folie odblaskowe powinny wykazywać pełne związanie z tarczą znaku przez cały okres wymaganej trwałości znaku. Niedopuszczalne są lokalne nie doklejenia, odklejenia, złuszczenia, lub odstawanie folii na krawędziach tarczy znaku oraz na jego powierzchni,
- tarcza znaku z blachy stalowej co najmniej 1,25 mm. Tarcza znaku powinna być zabezpieczona przed korozja obustronnie cynkowaniem ogniowym. Nie dopuszcza się stosowania stalowych tarcz znaków, zabezpieczonych jedynie farbami antykorozyjnymi, krawędzie tarczy powinny być podwójnie gięte: krawędzie muszą być równe i nieostre.
- odporne na działania czynników atmosferycznych, nie mogą ulegać odkształceniom, blaknąć i odbarwiać się,
- powierzchnia znaków obustronnie gładka, bez purchli, rys i zarysowań,
- znaki dwustronne, tj. z obu stron pokryte folia odblaskową III generacji- są to znaki IV.A.1, VI.A2,
- znak pomocniczy prostokąt białe tło 100x35 z napisem „ 50 m od linii brzegu lub pomostu”,
Znak kilometrażowy 396 oraz 0 - tylna strona znaków powinna być płaska umożliwiająca przymocowanie znaków do słupków lub krawędziaków. Tylna powierzchnia znaków powinna być pokryta kolorem RAL 7042(szary drogowy A) lub RAL 7043(szary drogowy B),
- wymiary znaków zgodnie z Instrukcja Utrzymania Śródlądowych Dróg Wodnych ( zarządzenie nr 10/2022), przy czym:
• Znaki IV.A.1,IV.A.2 – długość boku trójkąta wynosi 40 cm.
• Wymiary znaków – w załączniku (zał.1)
- tekst: czcionka bezszeryfowa ( Arial, Calibri, Verdana, itp.),
- kolory jakie powinny być zastosowane dla znaków nawigacyjnych:
RAL 3020 lub RAL 3024 lub RAL 3028 – kolor czerwony,
RAL 6024 lub RAL 6037 lub RAL 6028 – kolor zielony,
RAL 9016 – kolor biały,
RAL 9017 – kolor czarny.
2. Materiały do montażu:
• Słupki i obejmy:
- materiał wykonania słupków oraz elementów montażowych tarczę znaku – stal ocynkowana, powierzchnia nie może wykazywać widocznych wad jak rysy, pęknięcia, pęcherze lub odstawanie powłoki od podłoża,
- wszystkie ocynkowane łączniki metalowe przewidywane do mocowania między sobą elementów konstrukcji wsporczych znaków jak śruby, listwy, wkręty, nakrętki, itp. powinny być czyste, gładkie, bez pęknięć, naderwań, rozwarstwień.
• Słupki powinny być wykonane z rury stalowej ocynkowanej, dopuszcza się rury o następujących wymiarach:
- średnica 60,0 mm
- grubość ścianki min. 3mm
- długość 4,0 m
• Zaprawa do słupków ogrodzeniowych – razem 1400 kg, waga jednego opakowania min.20 kg.
• Śruby, nakrętki oraz podkładki M8 mm
Ilość poszczególnych materiałów przedstawiona w załączniku (zał.2).
3. Charakterystyka tablic:
• Tablice informacyjne o wymiarach 1500 x 1000 mm, wykonane z blachy o grubości 3mm, 4 sztuki z nazwą i kilometrażem, numerem telefonu oraz godzinami otwarcia opisy tablic podane są w załączniku NR 3 do OPZ.
• Zamieszczone projekty tablic są przykładowe i pokazują jedynie układ graficzny tablicy.
• Wykonawca jest zobowiązany do opracowania właściwych projektów ,wykorzystując czcionki oraz kolory zawarte w Księdze Znaku ( zał.nr 4 do OPZ), i uzyskania do nich zgody zamawiającego.
• Wykonawca ma również wykonać 4 sztuki napisu GODZINY OTWARCIA na foli magnetycznej, która będzie umieszczona na tablicy wymiary folii mają być proporcjonalne do wielkości tablic oraz czcionki.
Informacje dot. tablic w załączniku nr 3 do OPZ.