W adresach URL ogłoszeń w formie e-formularzy pojawia się błąd. Staramy się rozwiązać ten problem. W międzyczasie prosimy o usunięcie przecinka (lub innego znaku specjalnego) na końcu adresu URL. Przepraszamy za utrudnienia.
Roboty budowlane - 285914-2021
Rumunia-Mediaș: Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
2021/S 108-285914
Sprostowanie
Ogłoszenie zmian lub dodatkowych informacji
Roboty budowlane
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
ATM-CL-02 Extindere rețele de apă, rețele de canalizare, conducte de aducțiune și gospodării de apă în comunele Dârlos, Brateiu, Blăjel, Ațel, Biertan și Hoghilag (Valchid) din județul Sibiu
Numer referencyjny: 19502679_2020_PAAPD1148239
II.1.2)Główny kod CPV
45231100 Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
II.1.4)Krótki opis:
Lucrarile ce se vor executa în cadrul „Extindere retele de apa, retele de canalizare, conducte de aductiuni si gospodarii de apa in comunele Darlos, Brateiu, Blajel, Atel, Biertan si Hoghilag (Valchid) din judetul Sibiu” ATM – CL – 02, cuprind lucrari in sectorul de apa si canalizare dupa cum urmeaza:
(a) sectorul de apa:
— extinderea si reabilitarea sistemului de alimentare cu apă in loc. Valea Lunga (com. Darlos);
— extinderea sistemului de alimentare cu apă in loc. Buzd (com. Brateiu);
— extinderea sistemului de alimentare cu apă in loc. Atel (com. Atel);
— extinderea sistemului de alimentare cu apă in loc. Dupus (com. Atel);
— extinderea sistemului de alimentare cu apă in loc. Biertan (com. Biertan);
— extinderea sistemului de alimentare cu apă in loc. Copsa Mare (com. Biertan);
— extinderea sistemului de alimentare cu apă in loc. Richis (com. Biertan);
— extinderea sistemului de alimentare cu apă in loc. Valchid (com. Hoghilag);
— extindere conducta de aductiune pe traseul Medias-Brateiu-Buzd-Atel-Dupus-Biertan-Copsa Mare-Valchid;
— extindere conducta de aductiune pe traseul Medias-Valea Lunga-Paucea;
(b) sectorul de canalizare:
— extinderea sistemului de canalizare menajera in loc. Darlos (com. Darlos);
— extindere conducta de refulare Brateiu-Darlos-Medias.
Contractul include:
— amenajarea terenului;
— studii de teren;
— detalii de execuție;
— cheltuieli pentru asigurarea utilităților necesare obiectivului de investiții;
— construcții și instalații;
— montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale;
— utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj;
— organizare de șantier;
— pregătirea personalului de exploatare;
— probe tehnologice și teste.