Bunuri - 288816-2023
România-Bistrița: Vehicule electrice
2023/S 094-288816
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Furnizare AUTOTURISME ELECTRICE prin Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante și eficiente din punct de vedere energetic 2020-2024 - 14 buc
Număr de referinţă: 4347569_2023_PAAPD1417003
II.1.2)Cod CPV principal
34144900 Vehicule electrice
II.1.4)Descriere succintă:
Contract de furnizare AUTOTURISME ELECTRICE prin Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante și eficiente din punct de vedere energetic 2020-2024 - 14buc pentru Primaria Municipiului Bistrita
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari de catre operatorii economici, inainte de data limita de depunere a ofertelor : 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde la toate solicitarile de clarificari si/sau informatii suplimentare primite de la operatorii economici, in legatura cu documentatia de atribuire, cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 1 411 764.62 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Achizitie AUTOTURISME ELECTRICE prin Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante și eficiente din punct de vedere energetic 2020-2024 - 14 buc, valoare estimata 100840,33 lei/buc*, 14buc- 1.411764,62 lei fara TVA, conform caiet de sarcini. Finanţarea contractului este asigurată din fonduri alocate in cadrul programului Rabla Plus, în conformitate cu prevederile Ordinului nr. 783/2023 pentru modificarea si completarea Ghidului de finantare a Programului privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de serã în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante si eficiente din punct de vedere energetic, 2020-2024, aprobat prin Ordinul ministrului mediului, apelor si pãdurilor nr.323/2020. Dosarul nr. RJE001202360600709/24.03.2023 a fost aprobat in data de 28.04.2023 pentru 14 autoturisme noi nepoluante si eficiente din punct de vedere energetic - ecotichet in valoare de 120.000 lei/buc lei, TVA inclus. Ofertantii trebuie sa fie inscrisi in lista producatorilor validati de AFM.