Servicii - 331981-2018
România-Jilava: Servicii de dezvoltare de software de planificare a resurselor întreprinderii
2018/S 145-331981
Anunț de participare
Servicii
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Servicii de închiriere aplicație de evidență financiar contabilă
Număr de referinţă: 4193079/2017/13
II.1.2)Cod CPV principal
72212451 Servicii de dezvoltare de software de planificare a resurselor întreprinderii
II.1.4)Descriere succintă:
Autoritatea contractanta va încheia un acord-cadru de achizitie publica având ca obiect achiziția de servicii de închiriere aplicatie de evidenta financiar contabila pentru sistemului penitenciar pentru o perioada de 4 ani, cu un singur operator economic, iar contractele subsecvente vor fi încheiate si derulate de fiecare unitate penitenciară subordonată Administratiei Naționale a Penitenciarelor.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare, in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, conform O.U.G. 107/2017.
Numărul zilelor până la care se pot solicita clarificări, înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: zile: 15.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 1 240 416.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Autoritatea contractanta va încheia un acord-cadru de achizitie publica având ca obiect achizitia de servicii de închiriere aplicatie evidenta financiar contabilă pentru sistemului penitenciar pentru o perioada de 48 luni, cu un singur operator economic, iar contractele subsecvente vor fi încheiate si derulate de fiecare unitate penitenciara subordonata sistemului administratiei penitenciare, conform Anexei 1 atasate la caietul de sarcini/fișa tehnică.
Cantitatea minima a acordului-cadru, cantitatea maxima acordului-cadru, cantitatea minima a celui mai mare contract subsecvent, cantitatea maxima a celui mai mare contract subsecvent, valoarea celui mai mare contract subsecvent se regăsesc în anexa 2 atașată caietului de sarcini.