Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Planul de cooperare sectorială în materie de competențe: Către o strategie a UE care să abordeze nevoile în materie de competențe și de recrutare ale lanțului valoric de suport de hârtie (producția de celuloză și hârtie și imprimarea pe suport de hârtie)
Număr de referinţă: EASME/COSME/2018/023
II.1.2)Cod CPV principal79000000 Servicii pentru întreprinderi: drept, marketing, consultanţă, recrutare, tipărire şi securitate
II.1.4)Descriere succintă:
Aceasta este o licitație sub forma unei proceduri deschise lansată în vederea încheierii unui contract de servicii pentru următorul subiect: „Către o strategie a UE care să abordeze nevoile în materie de competențe și de recrutare ale lanțului valoric pe suport de hârtie (producția de celuloză și hârtie și imprimarea pe suport de hârtie)“.
Obiectivul general al acestei licitații este de a oferi un cadru pentru dezvoltarea unei strategii sectoriale în materie de competențe și de recrutare a lanțului valoric al UE pe suport de hârtie, care să abordeze atât nevoile de competențe actuale, cât și cele viitoare, precum și conținutul educațional și de formare profesională și problemele de recrutare, ca o bază pentru a ajuta sectorul să rămână competitiv la nivel global în contextul schimbărilor tehnologice și politice care răspund provocărilor societale.
Pachetele de lucru și sarcinile care urmează să fie prestate de contractant sunt detaliate în continuare în caietul de sarcini al licitației, secțiunea 1.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 800 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)79600000 Servicii de recrutare
79810000 Servicii tipografice
03460000 Celuloză
30197630 Hârtie pentru tipărit
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice: