29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 381383-2021
Rumunia-Iași: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
2021/S 143-381383
Sprostowanie
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
IS-CL-03 – Extinderea sistemului de apă și canalizare în județul Iași – Axa 1 – Iași-Poprican
Numer referencyjny: RO 1959768_2021_PAAPD1240289
II.1.2)Główny kod CPV
45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
II.1.4)Krótki opis:
Contractul de lucrari „Extinderea sistemului de apă și canalizare în județul Iași – Axa 1 – Iași-Popricani” cuprinde:
— obiect 1: „Conducta de aductiune apa potabila Letcani-Popricani-Moimesti”:
—— sub-obiect 1.1. „Conducta de aductiune apa potabila Letcani-Popricani-Moimesti, pe o lungime de 16 399 m”;
—— sub-obiect 1.2. „Statie de pompare apa”;
— obiect 2: „Gospodarie de apa”:
—— obiect 2.1. „Gospodarie de apa Popricani, care include rezervoare, statie de pompare, statie de clorinare”;
— obiect 3: „Infiintare retea de alimentare cu apa si retea de canalizare in localitatile Popricani, Moimesti, Vanatori, Vulturi (UAT Popricani)”:
—— sub-obiect 3.1. „Infiintare retea de alimentare cu apa pe o lungime L = 10 108 m”;
—— sub-obiect 3.2. „Infiintare retea de canalizare menajera pe o lungime L = 28 152 m”;
—— sub-obiect 3.3. „Statii de pompare apa uzata – 13 statii de pompare apa uzata si conducte de refulare aferente”.
Lucrarile se refera la:
(a) lucrari de constructie;
(b) furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice;
(c) testare si punere in functiune;
(d) monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul perioadei de notificare a defectelor, atunci cand este necesar;
(e) remedierea eventualelor defecte aparute in perioada de notificare a defectelor (perioada de garantie);
(f) instruirea personalului beneficiarului si/sau operatorului.
Numarul de zile până la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 19 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare astfel:
— cu 25 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor;
— cu 11 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.