VII.1.2)Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniuNumer sekcji: III.1.2
Miejsce, w którym znajduje się tekst do modyfikacji: Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Zamiast:
Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji:
Ocena spełniania przez Wykonawców określonych przez Zamawiającego warunków będzie oparta na zasadzie spełnia / nie spełnia na podstawie dokumentów określonych w części I SWZ.
Szczegółowe wymagania zostały zawarte w części I SWZ. Wykaz podmiotowych środków dowodowych zawarto w Rozdz. VIII części I SWZ.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
2. Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu:
a) Wykonawca wykaże, iż w ciągu ostatniego roku obrotowego, (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż rok obrotowy, to w całym okresie prowadzenia działalności) osiągnął obrót* w wysokości, co najmniej 7 300 000,00 zł.
*Jako obrót Zamawiający przyjmuje sumę przychodów netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (konsorcjum) co najmniej jeden z Wykonawców (członków konsorcjum) musi wykazać łącznie spełnienie warunków udziału w postępowaniu opisanych w pkt 2 ppkt 2.3. lit. a) części I SWZ.
W przypadku polegania przez Wykonawcę na sytuacji ekonomicznej lub finansowej innego podmiotu, z treści zobowiązania tego podmiotu musi wynikać spełnienie warunku udziału w postępowaniu opisanego w pkt. 2 ppkt 2.3. lit. a) części I SWZ. Zamawiający nie dopuszcza łączenia potencjałów dwóch lub większej liczby podmiotów w celu wykazania spełnienia tego warunku.
Wartości podane we właściwych dokumentach w walucie innej niż złoty polski należy przeliczyć wg średniego kursu danej waluty ogłoszonego przez NBP na dzień, na który prezentowane są dane, a jeśli dane są prezentowane za dany okres - na ostatni dzień tego okresu.
Powinno być:
a) Wykonawca wykaże, iż w ciągu ostatniego roku obrotowego, (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż rok obrotowy, to w całym okresie prowadzenia działalności) osiągnął obrót* w wysokości, co najmniej 6 000 000,00 zł.
Numer sekcji: IV.2.2
Data: 03/08/2022
Czas lokalny: 12:00
Data: 09/09/2022
Numer sekcji: IV.2.7
Czas lokalny: 13:00
Numer sekcji: IV.2.6
Data: 31/10/2022
Data: 07/12/2022