Roboty budowlane - 421310-2019
Submission deadline has been amended by:  55773-2020
Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
2019/S 173-421310
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Podstawa prawna:
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Kontunuacja projektowania i budowa drogi ekspresowej S7 od granicy woj. świętokrzyskiego do Krakowa, odcinek: Moczydło (granica woj. świętokrzyskiego) – węzeł Miechów (z węzłem)
Numer referencyjny: O.KR.D-3.2410.2.2019
II.1.2)Główny kod CPV
45230000 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
— zaprojektowanie dwujezdniowej drogi ekspresowej długości ok. 18,7 km na odcinku Moczydło (granica woj. świętokrzyskiego) – węzeł Miechów (z węzłem) wraz z obiektami inżynierskimi, towarzyszącą infrastrukturą i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu, tj. opracowanie dokumentacji projektowej,
— uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wymaganych prawem wszelkich opinii, uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji, w tym niezbędnych zmian wydanych wcześniej decyzji administracyjnych,
— wybudowanie drogi ekspresowej jw. wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą,
— opracowanie dokumentacji powykonawczej,
— uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, decyzji o pozwoleniu na użytkowanie drogi ekspresowej na odcinku jw.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45110000 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45120000 Próbne wiercenia i wykopy
45220000 Roboty inżynieryjne i budowlane
45310000 Roboty instalacyjne elektryczne
45340000 Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
71240000 Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71330000 Różne usługi inżynieryjne
71350000 Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne
71510000 Usługi badania terenu
II.2.4)Opis zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności zaprojektowanie i wykonanie następujących robót budowlanych:
Budowę drogi ekspresowej o długości ok. 18,7 km,
Budowę węzłów drogowych.
Przebudowę istniejącej sieci dróg w zakresie kolizji z planowaną drogą ekspresową.
Budowę dróg dojazdowych, obsługujących tereny przyległe do projektowanego pasa drogowego.
Budowę dróg (dojazdów) technologicznych.
Wzmocnienie podłoża gruntowego dla uzyskania właściwych warunków posadowienia dróg, obiektów inżynierskich oraz zapewnienie stateczności skarp.
Budowę obiektów inżynierskich:
— w ciągu drogi ekspresowej,
— w ciągu dróg krzyżujących się z drogą ekspresową,
— przejść dla zwierząt.
Przebudowę istniejących obiektów inżynierskich,
Budowę i przebudowę przepustów o funkcjach hydrologicznych, hydrologiczno-ekologicznych, ekologicznych pod koroną dróg i pod zjazdami.
Budowę i przebudowę chodników dla pieszych i ścieżek rowerowych.
Budowę przejazdów awaryjnych oraz wjazdów awaryjnych na drogę ekspresową.
Budowę Miejsc Obsługi Podróżnych, MOP.
Budowę i przebudowę systemu odwodnienia korpusu drogowego (rowy drogowe, kanalizacja deszczowa, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne, przepompownie i inne).
Przebudowę sieci melioracyjnych oraz oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników w celu skutecznego odprowadzenia wody z pasa drogowego.
Przebudowę drenażu melioracyjnego.
Regulację i przełożenie odcinków istniejących cieków.
Budowę urządzeń ochrony środowiska, w tym między innymi: ekranów akustycznych i przeciwolśnieniowych, przepustów/przejść ekologicznych wraz z systemem ochronno-naprowadzającym, zieleni naprowadzającej, systemu odprowadzającego wody opadowe, urządzeń oczyszczających (osadników, separatorów, studni wpadowych z piaskownikiem), zbiorników retencyjnych i retencyjno-infiltracyjnych.
Budowę i przebudowę infrastruktury dla potrzeb obiektów zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej w tym sieci elektroenergetyczne, sieci wodociągowe, sieci i urządzeń oczyszczających ścieki sanitarne, kanalizację deszczową wraz z urządzeniami podczyszczającymi i inne.
Budowę i przebudowę oświetlenia drogowego.
Przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury technicznej.
Budowę kanalizacji teletechnicznej dla potrzeb systemu i zarządzania ruchem.
Budowę kanału technologicznego.
Stałą organizację ruchu na drodze ekspresowej i odcinkach przebudowywanych dróg lokalnych –urządzenia organizacji i bezpieczeństwa ruchu, w tym: bariery ochronne, oznakowanie poziome i pionowe.
Plan Działań Ratowniczych w celu określenia zasad postępowania dotyczących systemu alarmowania służb ratowniczych podczas wypadku, pożaru, katastrofy lub innego miejscowego zagrożenia oraz koordynacji działań służb ratowniczych w ramach ich kompetencji i zakresu podejmowania czynności.
Organizację ruchu na czas wykonywania robót, w tym: zapewnienie dojazdu do wszystkich działek sąsiadujących z projektowanym pasem drogowym przez cały czas trwania budowy.
Ogrodzenie drogi S7 na całym odcinku.
Rozbiórkę obiektów budowlanych i innych elementów kolidujących z planowaną inwestycją.
Wycinkę zieleni kolidującej z robotami budowlanymi.
Wykonanie nasadzeń zieleni.
Wykonanie wszelkich robót wynikających z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań.
Przywrócenie dróg publicznych użytkowanych przez Wykonawcę w czasie budowy, w standardzie sprzed rozpoczęcia budowy, zgodnie z ustaleniami poczynionymi z Zarządcami Dróg.
Wykonanie pełnej rekultywacji terenów zajętych pod zaplecza techniczne, socjalne, place budowy, drogi na czas budowy i wszelkie inne tereny przekształcone przez Wykonawcę w czasie prowadzenia robót, jak również w okresie usuwania wad.
Wykonanie wszelkich innych robót, jakie okażą się niezbędne do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji.