Servicii - 437556-2018
România-Bucureşti: Pregătire de proiecte şi proiectare, estimare a costurilor
2018/S 193-437556
Anunț de participare – utilități
Servicii
Temei juridic:
Directiva 2014/25/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Servicii de realizare studii de mediu, proiectare, întocmire documentații și obținere avize, acorduri și autorizații pentru execuția lucrărilor de demolare, remediere [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Număr de referinţă: 1590082_2018/ RFX0001250
II.1.2)Cod CPV principal
71242000 Pregătire de proiecte şi proiectare, estimare a costurilor
II.1.4)Descriere succintă:
Servicii de realizare studii de mediu, proiectare, intocmire documentatii si obtinere avize, acorduri si autorizatii pentru executia lucrarilor de demolare, remediere sol contaminat si/sau reconstructie ecologica la amplasamentele facilitatilor de suprafata apartinand OMV Petrom S.A.
Se estimeaza a fi atribuite un numar de 16 contracte subsecvente pe toata perioada acordului-cadru (1 contract subsecvent/3 luni), primul contract subsecvent se estimeaza a fi atribuit in primele 12 luni de la data semnarii acordului-cadru.
Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 556 510 RON (fara TVA).
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 1 637 031 RON (fara TVA).
Nota privind clarificarile la documentatia de atribuire:
Conform prevederilor art. 172 din Legea nr. 99/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, solicitarile de clarificari privind documentatia de atribuire se vor transmite cel mai târziu cu 19 zile inainte de data limita [...] detalii pe www.e-licitatie.ro.
II.1.5)Valoarea totală estimată
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
71335000 Studii tehnice
79311100 Servicii de elaborare de studii
79930000 Servicii de proiectare specializată
90715100 Servicii de investigaţii în domeniul poluării chimice şi petroliere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cantitatile estimate de servicii sunt:
Cantitatile estimate de servicii aferente acordului-cadru — min. 60 amplasamente/max. 450 amplasamente.
Cantitatile estimate de servicii aferente unui contract subsecvent — min. 1 amplasamente/max. 25 amplasamente.