Planuojama preliminariąja paslaugų pirkimo sutartimi ketinama remti Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto (FEMM) darbą jo kompetencijos srityse. Kompetencija bus teikiama įvairaus dydžio tyrimų dokumentuose, jie turi būti pateikti gavus ad hoc prašymus per ribotą ir nustatytą laikotarpį. Be tyrimų dokumentų, preliminarioji paslaugų pirkimo sutartis taip pat apims tokias susijusias paslaugas, kaip dalyvavimas Komiteto posėdžiuose ir vadovaujančių ekspertų pristatymuose arba atitinkama seminarų parama. Rangovai yra vieninteliai prisiimantys mokslinę atsakomybę už suteiktų paslaugų rezultatus.
Bendrai priimta, kad bendrasis lyčių lygybės tikslas yra visuomenė, kurioje moterys ir vyrai turi vienodas galimybes, teises ir įsipareigojimus visose gyvenimo sferos. Šiuo tikslu ES atlieka savo pareigą skatindama visų klestėjimą, teikdama teises ir ne teisines iniciatyvas.
Smurtas prieš moteris ir merginas yra svarbi FEMM komiteto darbo tema.
Siekiant įvertinti konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos bei kovos su juo (Stambulo konvencija) ir kitų su lytimi susijusių susitarimų bei protokolų, susijusių su nacionaliniais valstybių narių teisės aktais, poveikį, tikimasi, kad konkurso dalyvis turės teisinių, mikroekonomikos ir makroekonomikos žinių ir kompetencijos, taip pat socialinių ir politikos mokslų kompetencijos, kad galėtų atlikti kokybiškus lyčių lygybės ir (arba) moterų teisių srities tyrimus. Įskaitant visų atitinkamų teisės nuostatų žinias ir prieigą prie visų duomenų ir statistikos nacionaliniu ir ES lygiu. Konkurso dalyvis taip pat turi turėti kompetencijos ir žinių sociologijos srityje ir žinoti, kaip taikyti lyčių aspekto integravimo, biudžeto sudarymo atsižvelgiant į lyčių aspektą ir lyčių aspekto poveikio vertinimo metodus.
Rezultatų, teikiamų FEMM, temos yra susijusios su Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto (CEDAW), Pekino veiksmų platformos, ES lyčių lygybės politikos ir įstatymų atitinkamomis nuostatomis, EIGE GEI sritimis ir ES išoriniais lyčių lygybės politikos dokumentais. Todėl rezultatai turi apimti ES ir (arba) valstybių narių lyčių lygybės politikos ir įstatymų vertinimą teisiniu, ekonominiu, socialiniu, sociologiniu ir politikos mokslų požiūriu, taip pat ES moterų teisių ir lyčių lygybės politikos poveikio vertinimą trečiosiose šalyse.
Kitame ES biudžete (2021–2027 m.) su lyčių lygybe susiję projektai bus remiami ir finansuojami daugeliu įvairių ES programų.
Atsižvelgiant į tai, preliminariąja sutartimi FEMM komitetas siekia gauti itin kokybiškas žinias ir kompetenciją visais klausimais, susijusiais su FEMM kompetencijomis ir veikla moterų teisių ir lyčių lygybės srityse, įskaitant, bet neapsiribojant:
• ES ir nacionalinė teisė, susijusi su moterų teisėmis ir lyčių lygybe;
• moterų pažangą skatinančios priemonės, ir strateginio įsitraukimo siekiant lyčių lygybės tikslai;
• moterys ir vyrai, dalyvaujantys priimant politinius ir ekonominius sprendimus, ir ES veiksmai, kuriais skatinama lygybė priimant sprendimus;
• moterų dalyvavimas darbo rinkoje, vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumas, ES teisės, susijusios su profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra, ES veiksmai, siekiant skatinti ir gerinti profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą;
• veiksmai, kuriais ES siekiama eliminuoti smurtą dėl lyties, finansavimas ir parama rengiant informacines kampanijas;
• ES veiksmai ir priemonės, skirtos kovoti su diskriminacija darbo užmokesčio srityje ir siekti vienodo užmokesčio ir pensijų;
• darnaus vystymosi tikslai, ES partneriai, ES išorės santykiai, vidinis bendradarbiavimas, vystomasis bendradarbiavimas ir parama vystymuisi moterų teisių ir lyčių lygybės srityje.
Konkurso dalyvis arba jo (jos) darbo grupė turi gebėti spręsti konkrečius klausimus ir problemas, susijusias su laukiamais rezultatais, naudojant daugiadalykį metodą, užtikrinantį, kad joks aspektas, susijęs su rezultatų tema, nebus praleistas.