W adresach URL ogłoszeń w formie e-formularzy pojawia się błąd. Staramy się rozwiązać ten problem. W międzyczasie prosimy o usunięcie przecinka (lub innego znaku specjalnego) na końcu adresu URL. Przepraszamy za utrudnienia.
Roboty budowlane - 450166-2021
Submission deadline has been amended by:  556726-2021
Rumunia-Bacău: Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
2021/S 172-450166
Ogłoszenie o zamówieniu – zamówienia sektorowe
Roboty budowlane
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
BC CL -04 – Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Buhusi, Blagesti si Racova
Numer referencyjny: 27429315_2021_PAAPD1169772
II.1.2)Główny kod CPV
45231100 Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
II.1.4)Krótki opis:
Executie lucrari aferente contractului „BC CL 04 – Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Buhusi, Blagesti si Racova”.
NOTE:
1. Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19.
2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 102 657 529.00 RON
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45111000 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000 Roboty w zakresie usuwania gleby
45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232150 Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45232400 Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232423 Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
II.2.4)Opis zamówienia:
Executie lucrari aferente contractului „BC CL 04 – Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Buhusi, Blagesti si Racova”, incluzând:
• Sistemul de alimentare cu apa Buhusi:
 Conducta de aductiune ce pleaca din gospodaria de apa si alimenteaza rezervorul de 1.000 mc din zona inalta a orasului, PEID De 315 mm,PN 6, L=1240 m
 Reabilitarea retelei de distributie, L=3110 m, 205 bransamente, 39 hidranti
 Extinderea retelei de distributie, L=1625 m, 64 bransamente, 20 hidranti
• Sistemul de alimentare cu apa Blagesti:
 Retea de distributie, L=42.037 m, 2423 bransamente, 103 hidranti
 5 statii noi de pompare apa tip booster
• Sistemul de alimentare cu apa Racova
 Retea de distributie, L=19.649 m, 917 bransamente, 42 hidranti
• Sistemul de canalizare Buhusi
 Extindere retea de canalizare in lungime totala de L=636 m, 47 racorduri, 21 de camine de vizitare
 Reabilitarea retea de canalizare in lungime totala de L=791 m, 127 racorduri, 33 de camine de vizitare
• Sistemul de canalizare Blagesti:
 Retea de canalizare in lungime totala de de L=38.294 m, 2340 racorduri, 1053 de camine de vizitare
 21 staţii de pompare ape uzate noi si conductele de refulare aferente cu o lungime totala de
12.370 m
• Sistemul de canalizare Racova:
 Retea de canalizare in lungime totala de L=17.796 m, 917 racorduri, 521 de camine de vizitare
 13 staţii de pompare ape uzate noi si conductele de refulare aferente cu o lungime totala de
7.276 m
Contractul include:
a) Lucrari de constructie;
b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice;
c) Testare si punere in functiune;
d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie.
Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 20 luni.
Perioada de Garantie este de 36 luni.
Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".