Zamawiający informuje, że:
1) termin związania ofertą wskazany w pkt IV.2.6 ogłoszenia tj. 2 miesiące od ustalonej daty składania ofert odpowiada 60 dniom liczonym od ustalonej daty składania ofert;
2) zgodnie z art. 24 aa ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu z postępowania oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Wymagania dotyczące wadium:
1. Zamawiający żąda wniesienia przez wykonawców wadium, którego wysokość ustalona została na kwotę:
— dla części I - 39 000 PLN (słownie złotych: trzydzieści dziewięć tysięcy złotych),
— dla części II – 3 600 PLN (słownie złotych: trzy tysiące sześćset złotych).
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 310 z późn. zm.).
3. Wadium musi być wniesione przez wykonawców przed upływem terminu wyznaczonego do składania ofert.
4. W przypadku wnoszenia wadium w formie pieniądza liczy się termin wpływu środków na konto zamawiającego (moment uznania konta zamawiającego).
5. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego wg danych:
Nazwa banku i nr konta zamawiającego:
PKO Bank Polski SA - 09 1020 2629 0000 9002 0342 7002
Nazwa i adres Zamawiającego: Województwo Świętokrzyskie – Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce, POLSKA
Tytuł wpłaty:
Wadium – Przetarg nieograniczony na dostawę sprzętu informatycznego – część nr .....
6. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
7. Wadium wnoszone w formach, o których mowa w ust. 2 lit. b–e musi wskazywać przedmiot zamówienia i zabezpieczać złożoną ofertę przez cały okres związania wykonawcy ofertą. Dokument taki musi zawierać nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie poręczyciela lub gwaranta wypłacenia zamawiającemu, na pierwsze jego żądanie, kwoty wadium w przypadkach, o których mowa w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy. Wadium w formie niepieniężnej musi być wniesione w oryginale w postaci elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia. Wadium należy złożyć w sposób określony w rozdziale X SIWZ, przed upływem terminu wyznaczonego do składania ofert. Zamawiający nie dopuszcza przesłania skanu gwarancji opatrzonego podpisem elektronicznym wykonawcy.
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy
1. Zamawiający żąda od wykonawcy zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zwanego dalej „zabezpieczeniem” w wysokości 5 % całkowitej ceny brutto oferty dla danej części zamówienia.
2. Zabezpieczenie musi być wniesione w pełnej wysokości, niezależnie od formy jego wniesienia, najpóźniej w dniu zawarcia umowy, ale przed jej podpisaniem.
3. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
4. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w 1 lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2019 r., poz. 310 z późn. zm.).
5. Zamawiający nie dopuszcza wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formach wskazanych w art. 148 ust. 2 Pzp.