Lucrări - 506452-2021
România-Constanța: Lucrări de reparare a drumurilor
2021/S 194-506452
Anunț de participare – utilități
Lucrări
Temei juridic:
Directiva 2014/25/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Lucrari de umplutura si refacere a tramei stradale in urma interventiilor RAJA SA la conductele de apa si canalizare in judetul Constanta, judetul Ialomita, judetul Ilfov si judetul Dambovita
Număr de referinţă: RO1890420/2021/SAP1/L1
II.1.2)Cod CPV principal
45233142 Lucrări de reparare a drumurilor
II.1.4)Descriere succintă:
Acord-cadru de lucrari pe loturi:
Lot 1: Lucrari de umplutura si refacere a tramei stradale in urma interventiilor RAJA SA la conductele de apa si canalizare in zona de Nord- Vest a judetului Constanta, in localitatile Medgidia, Harsova, M Kogalniceanu si in judetul Ialomita, in localitatile Fetesti si Tandarei
Lot 2: Lucrari de umplutura si refacere a tramei stradale in urma interventiilor RAJA SA la conductele de apa si canalizare in Sud- Estul judetului Constanta, in localitatile: Cumpana, Lazu, Agigea, Eforie, Tuzla, Costinesti, Mangalia (inclusiv statiuni), Techirghiol, Baneasa, Ostrov, Negru-Voda.
Lot 3: Lucrari de umplutura si refacere a tramei stradale in urma interventiilor RAJA SA la conductele de apa si canalizare in localitatile: Buftea, Corbeanca, Crevedia, judetul Ilfov si Cornesti , judetul Dambovita.
In functie de necesitati si oportunitati, autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a solicita executarea lucrarilor si in alte localitati nenominalizate din zona, in limita cantitatilor si valorilor contractate.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari: in a 12 a zi înainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Intrebarile se vor posta in SEAP la sectiunea intrebari.
Termenul limita pana la care entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari depuse cu respectarea termenului limita stabilit in invitatia de participare: in a 10 a zi înainte de termenul limita de depunere a ofertelor
Entitatea Contractanta va raspunde doar solicitarilor de clarificari adresate de operatorul economic pana la termenul limita stabilit.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 26 395 200.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru un singur lot
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 1
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Lucrari de umplutura si refacere a tramei stradale in urma interventiilor RAJA SA la conductele de apa si canalizare in localitatile: Buftea, Corbeanca, Crevedia, judetul Ilfov si Cornesti , judetul Dambovita
Lot nr.: 3
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Lucrarile prevazute: conform proiectului tehnic nr. 47/2021, intocmit de RAJA S.A. pentru mp de carosabil reabilitat , pe tipuri de trafic.
Cantitatea Acordului cadru pentru care se va intocmi oferta este : 4800 mp
Cantitati Acord cadru: minim 3600 mp, maxim 4800 mp
Valori estimate pentru Acordul cadru: minim: 2.030.400,00 lei , maxim: 2.707.200,00lei
Cantitati contracte subsecvente: minim: 900 mp, maxim: 1200 mp
Valoari estimate contracte subsecvente: minim: 507.600,00 lei, maxim: 676.800,00 lei
Lucrari de umplutura si refacere a tramei stradale in urma interventiilor RAJA SA la conductele de apa si canalizare in Sud-Estul judetului Constanta, in localitatile: Cumpana, Lazu, Agigea, Eforie, Tuzla, Costinesti, Mangalia ( inclusiv statiuni), Techirghiol, Baneasa, Ostrov, Negru-Voda
Lot nr.: 2
Cantitatea Acordului cadru pentru care se va intocmi oferta este : 14 000 mp
Cantitati Acord cadru: minim 10400 mp, maxim 14000 mp
Valori estimate pentru Acordul cadru: minim: 5.865.600,00 lei , maxim: 7.896.000,00lei
Cantitati contracte subsecvente: minim: 2600 mp, maxim: 3500 mp
Valoari estimate contracte subsecvente: minim: 1.466.400,00 lei, maxim: 1.974.000,00 lei
Lucrari de umplutura si refacere a tramei stradale in urma interventiilor RAJA SA la conductele de apa si canalizare in zona de Nord- Vest a judetului Constanta, in localitatile Medgidia, Harsova, M Kogalniceanu, Harsova si in judetul Ialomita, in localitatile Fetesti si Tandarei
Lot nr.: 1
Lucrarile prevazute: conform proiectului tehnic nr. 47/2021, intocmit de RAJA S.A. Constanta pentru mp de carosabil reabilitat, pe tipuri de trafic
Cantitatea Acordului cadru pentru care se va intocmi oferta este : 28000 mp
Cantitati Acord cadru: minim 20000 mp, maxim 28000 mp
Valori estimate pentru Acordul cadru: minim: 11.280.000,00 lei , maxim: 15.792.000,00 lei
Cantitati contracte subsecvente: minim: 5000 mp, maxim:7000 mp
Valoari estimate contracte subsecvente: minim: 2.820.000,00 lei, maxim: 3.948.000,00 lei