Skelbimas apie pirkimą. Komunalinės paslaugos
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/25/ES
I dalis: Perkantysis subjektas
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas79342300 Su klientais susijusios paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Hankinnan kohteena on myynnillinen contact center -palvelu Napapiirin Energia ja Vesi -konsernille. Hankinnan tavoitteena on tuottaa konsernin asiakkaille selkeät ja toimivat asiointipalvelut ensimmäisen tason kontaktoinnille sekä myynnille. Ensimmäisen tason palveluilla tarkoitetaan toiminnoiltaan rutiininomaisia asiakkuuden hoitamiseen liittyviä tehtäviä. Tällaisia ovat mm. sopimuksenhallinta ja sopimusmuutokset sekä asiakkuuden hoitoon liittyvät taustatyöt, joita tehdään useaan eri kohdejärjestelmään.
Contact center -palvelun asiointipalvelut sisältävät muun muassa puhelinpalvelun, chatin, pikaviestintäpalvelun, sosiaalisen median (some), myyntipisteen ja sähköpostiasioinnin.
Hankintasopimus on voimassa kolme (3) vuotta, jonka jälkeen asiakkaalla on optio jatkaa sopimusta toistaiseksi voimassa olevana. Irtisanomisehdot ja muut sopimusehdot määritellään neuvottelujen jälkeen lopulliseen tarjouspyyntöön.
II.1.5)Numatoma bendra vertė
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)79342200 Skatinimo paslaugos
79342320 Klientų aptarnavimo paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Hankinnan kohde ja sille asetetut alustavat vaatimukset on kuvattu tarkemmin liitteellä 1 (Hankinnan kohteen ja menettelyn kuvaus).
Hankinnan alustava aikataulu ja hankinnan vaiheet on kuvattu liitteellä 1. Tavoitteena on, että hankittava palvelu on NEVE-konsernin käytettävissä viimeistään huhtikuussa 2023.