29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Dostawy - 608635-2020
Submission deadline has been amended by:  78387-2021
Rumunia-Craiova: Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia
2020/S 245-608635
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
DJPR04 – procurare și furnizare echipamente
Numer referencyjny: 11400673_2019_PAAPD1083027
II.1.2)Główny kod CPV
42900000 Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia
II.1.4)Krótki opis:
Furnizare de echipamente operationale pentru intretinerea sistemelor de apa si canalizare ale operatorului regional S.C. Compania de Apa Oltenia S.A., instalare, punere in functiune, instruirea personalului de exploatare al achizitorului, asistenta tehnica pentru intretinere si reparatii in perioada de garantie, conform prevederilor caietului de sarcini.
— Lot 1 – instalaţie de foraj orizontal, 1 buc.;
— Lot 2:
(i) echipament pentru înfigere palplanșe metalice (ciocan vibroînfigător), 1 buc.;
(ii) palplanşe metalice, 60 ml;
— Lot 3 – cap tractor platformă 50 t, 1 buc.;
— Lot 4 – aparate electrofuziune pentru polietilenă şi generatoare de curent, 8 buc.;
— Lot 5:
(i) generatoare electrice (420 kVA, 1 buc.; 310 kVA, 1 buc.; 88 kVA, 1 buc.);
(ii) grupuri electrogene + automatizare, 3 buc.;
— Lot 6:
(i) pompe autoamorsante 90 m3/h, 10 buc.;
(ii) echipament G.P.S, 1 buc.;
(iii) nivela topografica digitala, 1 buc.;
(iv) televizor LED, 1 buc.
Specificatiile tehnice ale utilajelor ce urmeaza sa fie furnizate, precum si cerintele privind punerea in functiune si serviciile conexe sunt detaliate in caietul de sarcini.
Conditii de livrare: DDP (INCOTERMS 2020).
Note:
1. Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 24;
2. Entitatea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare cu 12 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 13 090 206.00 RON
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do maksymalnej liczby części: 6
Maksymalna liczba części, które mogą zostać udzielone jednemu oferentowi: 6
Instytucja zamawiająca zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:
Ofertantii pot depune oferta pe un lot sau pe mai multe loturi
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Lot 4: Aparate electrofuziune pentru polietilena si generatoare de curent, 8 buc.
Część nr: 4
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
42662100 Elektryczny sprzęt spawalniczy
II.2.4)Opis zamówienia:
Aparate electrofuziune pentru polietilena: 8 buc
Generatoare de curent: 8 buc.
Specificatiile tehnice ale echipamentelor ce urmeaza sa fie furnizate, precum si cerintele privind punerea in functiune si serviciile conexe sunt detaliate in Caietul de sarcini.
Conditii de livrare: DDP (INCOTERMS 2020)
Termen maxim de livrare (furnizare si punere in functiune): 8 luni de la data ordinului de începere. Garanție minim 24 luni.
Lot 6: Pompe autoamorsante 90 mc/h, 10 buc.; Echipament G.P.S, 1 buc.; Nivela topografica digitala, 1 buc.; Televizor LED, 1 buc.
Część nr: 6
42122130 Pompy wodne
32324100 Telewizje kolorowe
38112100 Globalne systemy nawigacji i pozycjonowania (GPS lub równorzędne)
38295000 Sprzęt topograficzny
Pompe autoamorsante 90 mc/h: 10 buc.;
Echipament G.P.S: 1 buc;
Nivela topografica digitala: 1 buc.;
Televizor LED: 1 buc;
Lot 5: Generatoare electrice (420 kVA, 1 buc.; 310 kVA, 1 buc.; 88 kVA, 1 buc.), Grupuri electrogene+automatizare, 3 buc.
Część nr: 5
31122000 Jednostki prądotwórcze
31121000 Zestawy prądnicowe
Generatoare electrice 420 kVA, 1 buc;
Generatoare electrice 310 kVA, 1 buc;
Generatoare electrice 88 kVA, 1 buc;
Grupuri electrogene+automatizare; 3 buc.
Lot 3: Cap tractor platforma 50 t, 1 buc
Część nr: 3
34138000 Drogowe pojazdy gąsienicowe
Cap tractor platformă 50 t, 1 buc.
Lot 1: Instalatie de foraj orizontal, 1 buc.
Część nr: 1
43124100 Drenaże
Instalatie de foraj orizontal, 1 buc
Specificatiile tehnice ale utilajelor ce urmeaza sa fie furnizate, precum si cerintele privind punerea in functiune si serviciile conexe sunt detaliate in Caietul de sarcini.
Termene: 32 luni, din care 8 luni furnizare, montaj si punere in functiune, 24 luni garantie de conformitate
Lot 2: Echipament pentru înfigere palplanșe metalice (ciocan vibroînfigător), 1 buc.; Palplanşe metalice, 60 ml
Część nr: 2
42990000 Różne maszyny specjalnego zastosowania
44212400 Ścianki palowe
Echipament pentru înfigere palplanșe metalice (ciocan vibroînfigător), 1 buc.;
Palplanşe metalice, 60 ml
Termen maxim de livrare (furnizare si punere in functiune): 8 luni de la data ordinului de începere. Garanție minim 24 luni