W adresach URL ogłoszeń w formie e-formularzy pojawia się błąd. Staramy się rozwiązać ten problem. W międzyczasie prosimy o usunięcie przecinka (lub innego znaku specjalnego) na końcu adresu URL. Przepraszamy za utrudnienia.
Roboty budowlane - 609751-2021
Rumunia-Buzău: Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
2021/S 231-609751
Sprostowanie
Ogłoszenie zmian lub dodatkowych informacji
Roboty budowlane
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
CL 3 Retele de canalizare in localitatile: Sapoca, Matesti, Cernatesti, Zarnestii de Slanic, Fulga, Beceni, Margariti, Valea Parului, Izvoru Dulce, Gura Dimienii, Dogari. Statie de epurare ape uzate in localitatea Beceni
Numer referencyjny: CL 3 POIM
II.1.2)Główny kod CPV
45232400 Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
II.1.4)Krótki opis:
Contractul implica activitati de proiectare si executie pentru:
- Obiect 1.1 – Retele de canalizare in localitatea Sapoca
- Obiect 1.2 – Retele de canalizare in localitatea Matesti
- Obiect 2.1 – Retele de canalizare in localitatea Cernatesti
- Obiect 2.2 – Retele de canalizare in localitatea Zarnestii de Slanic
- Obiect 2.3 – Retele de canalizare in localitatea Fulga
- Obiect 3.1 – Retele de canalizare in localitatea Beceni
- Obiect 3.2 – Retele de canalizare in localitatea Margariti
- Obiect 3.3 – Retele de canalizare in localitatea Valea Parului
- Obiect 3.4 – Retele de canalizare in localitatea Izvoru Dulce
- Obiect 3.5 – Retele de canalizare in localitatea Gura Dimienii
- Obiect 3.6 – Retele de canalizare in localitatea Dogari
- Obiect 4.1 – Statie de epurare ape uzate in localitatea Beceni
Activitatile contractului includ:
a) Activitatile de proiectare fac referire la proiectul tehnic detaliat pentru retele de canalizare noi si statie de epurare. Proiectul va include printre altele toate documentele necesare (dupa cum ar fi expertize, memorii, desene, calcule etc.) pentru elaborarea Proiectului Tehnic in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor de constructie.
b) Elaborarea documentatiei necesare obtinerii autorizatiilor si avizelor necesare executiei .
c) Lucrari de constructie.
d) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice.
e) Furnizarea si montarea de echipamente de laborator
f) Testare si punere in functiune.
g) Realizarea tuturor lucrarilor necesare pentru automatizarea si asigurarea integrarii echipamentelor din camp in SCADA local si transmiterea datelor in SCADA.
h) Monitorizarea functionarii lucrarilor si acordarea de asistenta/ consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Garantie, atunci cand este necesar.
i) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie de minim 1095 zile.
j) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului.
Valoarea estimata a achizitiei sectoriale este de: 103.987.079 lei fara T.V.A. Valoarea estimată a contractului nu include “cheltuieli diverse și neprevăzute”. Suma aferenta procentului de diverse si neprevazute, astfel cum acestea au fost definite in Devizul General este de 10.133.869 lei si nu este cuprinsa in valoarea estimata a contractului sectorial.
Numarul de zile până la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 36 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare, o singura data cu 21 de zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.