29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Dostawy - 622380-2020
Rumunia-Cluj-Napoca: Motopompy
2020/S 249-622380
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – zamówienia sektorowe
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Dotare cu echipamente și facilități PSI și urgențe medicale
Numer referencyjny: 2
II.1.2)Główny kod CPV
34144213 Motopompy
II.1.4)Krótki opis:
Achizitia constă în dotare cu echipamente si facilitati PSI si urgente medicale, in cadrul Aeroportului International „Avram Iancu” Cluj RA conform caietului de sarcini, respectiv pentru următoarelor loturi:
— lot 2 – autospecială de intervenție rapidă și stingere incendii;
— lot 4 – poligon de pregătire pentru serviciul de urgență privat;
— lot 5 – defibrilatoare automate.
Descrierea produselor este disponibilă în secţiunea „Caietul de sarcini” din cadrul prezentei documentaţii de atribuire.
Termenul-limită până la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 17 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor, solicitarile de clarificari vor fi transmise în SICAP. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data-limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Valoarea estimata totala a contractului este de 6 467 174,32 RON fara TVA care este formată din: cheltuieli eligibile 6 354 198,92 RON fara TVA+ cheltuieli neeligibile 112 975,40 RON fara TVA.
Valoarea estimată fara TVA pentru loturile 2, 4 si 5: 1 591 266,42 RON.
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: tak
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Lot 2 – Autospecială de intervenție rapidă și stingere incendii
Część nr: 2
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
50110000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji pojazdów silnikowych i podobnego sprzętu oraz podobne usługi
80510000 Usługi szkolenia specjalistycznego
II.2.4)Opis zamówienia:
Achizitie autospeciala de interventie rapida si stingere incendii, in cadrul Aeroportului International „Avram Iancu” Cluj RA. Descrierea produsului este disponibilă în secţiunea „Caietul de sarcini” din cadrul prezentei documentaţii de atribuire.
Lot 4 – Poligon de pregătire pentru Serviciul de urgență privat
Część nr: 4
34740000 Urządzenia do statków powietrznych lub kosmicznych, urządzenia szkoleniowe, symulatory i podobne części
34152000 Symulatory szkoleniowe
Achizitie poligon de pregatire pentru Serviciul de urgenta privat, in cadrul Aeroportului International „Avram Iancu” Cluj RA. Descrierea produsului este disponibilă în secţiunea „Caietul de sarcini” din cadrul prezentei documentaţii de atribuire.
Lot 5 – Defibrilatoare automate
Część nr: 5
33182100 Defibrylatory
Achizitia de defibrilatoare automate, in cadrul Aeroportului International „Avram Iancu” Cluj RA. Descrierea produsului este disponibilă în secţiunea „Caietul de sarcini” din cadrul prezentei documentaţii de atribuire.