29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Dostawy - 633534-2020
Węgry-Budapeszt: Maszyny przemysłu chemicznego
2020/S 251-633534
Sprostowanie
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Hidrogén termelő egység beszerzése
Numer referencyjny: EKR001217902020
II.1.2)Główny kod CPV
42993000 Maszyny przemysłu chemicznego
II.1.4)Krótki opis:
A Magyar Földgáztároló Zrt. részére hidrogén termelő egység leszállítása
Karakterkorlát miatt folytatás a II.2.4. pont szövegéhez:
O A beszerzésre kerülő berendezések, szerelvények, eszközök, készülékek, műszerek adatlapjainak megküldése gyártó, típus feltüntetésével.
O A berendezések, szerelvények, eszközök, készülékek, műszerek beszerzési státuszának (ajánlatkérésen, megrendelt, gyártás alatt, várható szállítási idő) jelentése.
— II. gyártási üzem: Szerkezetkész állapot 42. hét
O Nyilatkozat arról, hogy a hidrogén termelő egység elemei beérkeztek az Ajánlatadó által megjelölt szerelő üzembe és készen állnak az összeszerelésre.
O Ajánlatkérő képviselője megtekinti a szerkezetkész állapotot.
— III. gyártási ütem: Gyári funkcionális teszt 48. hét
O Az hidrogén termelő egység elemei összeszerelésre kerültek.
O A rendszer telepítéshez kötött elemein kívül minden fő- és segédüzemi rendszer tesztelésre kerül.
O A működéspróbán az Ajánlattevő képviselője is jelen kíván lenni.
— berendezések szállítása: Szerződés kötést követő 52 hét.
O A hidrogén termelő egység elemeinek leszállítása a Kardoskúti Földalatti gáztároló helyszínére.
O A hidrogén termelő egység elemeinek összeszerelése és beüzemelése.
— Véghatáridő: A kapcsolódó kivitelezési szerződés szerinti 1 hónapos próbaüzem befejezésének időpontja
Tűzvédelem
A hidrogén termelő egység elemeinek rendelkezniük kell a biztonságos működtetést biztosító önálló tűz-, láng- és oxigén érzékeléssel, valamint beavatkozó rendszerrel.
Beüzemelés
A hidrogén termelő egység elemeinek beüzemelését a szállító végzi.
Betanítás
A hidrogén termelő egység elemeinek használatát, üzemeltetését és karbantartását a szállító köteles betanítani a megrendelő személyzete részére. A betanítást a szállító szakemberei végzik legkésőbb a beüzemelés és próbaüzem időtartama alatt. A betanítás 30 főt érint, személyenként maximum 4 napot, az összlétszámot tekintve pedig maximum 3 hetet vehet igénybe.
Karbantartás, szerviz
A műszaki tartalomban meghatározott 2 éves üzemeltethetőséget (normál karbantartás elvégzéséhez szükséges) biztosító pótalkatrészeket le kell szállítani a próbaüzem megkezdésének időpontjáig.
A hidrogén termelő egység elemeinek a kivitelezési szerződés szerinti próbaüzemi időszak (1 hónap) alatt esedékes karbantartásának, szervízelésének (beleértve a meghibásodásokat is) megszervezése és biztosítása a szállító feladata.
A próbaüzemet követő 5 hónapos tesztüzem a jótállási időszak része, melyben a meghibásodások kezelése, a javítások megszervezése és a gyártó által validált javító szakszemélyzet biztosítása a jótállási kötelezettségek teljesítése keretében a szállító feladata.
A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé teszi meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt.
Ajánlatkérő egyenértékűnek fogad el minden olyan gyártmányú alkatrészt, melyek az adott termékre vonatkozó műszaki leírásnak megfelelnek.
A részletes műszaki tartalom a közbeszerzési dokumentum műszaki mellékletében kerül meghatározásra.