Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:Numer referencyjny: UH-2020-132
II.1.2)Główny kod CPV34114000 Pojazdy specjalne
II.1.4)Krótki opis:
Vetlanda kommun inbjuder på uppdrag av Höglandets räddningstjänstförbund er att lämna anbud avseende köp av en ny hävare med arbetshöjd på minst 42 meter till räddningstjänsten i Vetlanda.
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV34114000 Pojazdy specjalne
34114100 Pojazdy pogotowia
34114110 Pojazdy ratownicze
34144210 Wozy strażackie
34144213 Motopompy
II.2.4)Opis zamówienia:
Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hävare
Referensnummer: UH-2020-132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34114000 Specialfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej