Roboty budowlane - 96927-2019
Polska-Warszawa: Roboty inżynieryjne i budowlane
2019/S 043-096927
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Zaprojektowanie i budowa drogi S11 Koszalin - Szczecinek, odc. w. Koszalin Zachód (bez węzła) - w. Bobolice. Odcinek 3. węzeł Koszalin Południe (bez węzła) – węzeł Bobolice (z węzłem)
Numer referencyjny: GDDKiA O.Sz.D-3.2410.10.2019
II.1.2)Główny kod CPV
45220000 Roboty inżynieryjne i budowlane
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest:
„Zaprojektowanie i budowa drogi S11 Koszalin - Szczecinek, odc. w. Koszalin Zachód (bez węzła) - w. Bobolice.
Odcinek 3. węzeł Koszalin Południe (bez węzła) – węzeł Bobolice (z węzłem)”
Opis zamówienia:
Przedmiotem przedsięwzięcia jest zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S-11 na odcinku Koszalin - Szczecinek, Odcinek 3 od km 37+680 do km 49+287.
Zadanie polega na zaprojektowaniu, uzyskaniu wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i prawomocnych decyzji administracyjnych, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, budowie w/w odcinków oraz uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
Jest to Zamówienie powyżej 20 000 000,00 EUR
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45233120 Roboty w zakresie budowy dróg
45231400 Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232300 Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych
45111000 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71420000 Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
71330000 Różne usługi inżynieryjne
II.2.4)Opis zamówienia:
W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie w szczególności następujących zasadniczych robót budowlanych:budowę drogi ekspresowej S11 o długości 12 km, węzły drogowe: Głodowa, Bobolice, Miejsca Obsługi Podróżnych: nie dotyczy, Obwody Utrzymania Drogowego (OUD) z budynkiem admin.-socjalnym i budynkami towarzyszącymi w Bobolicach, przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą ekspresową, bud. dróg innych niż droga ekspresowa (w tym zmiana przebiegu istniejących dróg, budowa dróg obsługujących tereny przyległe do inwestycji i przywracające naruszone połączenia drogowe), bud. lub przebud. infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, w przypadku skrzyżowania drogi krajowej z linią kolejow - zaprojektowanie i budowa skrzyżowania dwupoziomowego, w sposób umożliwiający likwidację przejazdów znajdujących się w odległ. 3 km z każdej strony wybudowanego skrzyżowania dwupoziomowego – nie dotyczy, przejazdy awaryjne oraz wjazdy awaryjne na drogę ekspresową, pasy technologiczne, obiekty inżynierskie w ciągu drogi ekspresowej i w ciągu dróg krzyżujących się z drogą ekspresową, system odwodnienia terenu, w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy: rowy drogowe, kanal. deszczową, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne, retencyjno-infiltracyjne i inne, przepompownie, urządzenia ochr. śr.: zabezp. akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekol. wraz z ogrodzeniem ochronno–naprowadzającym, zieleń, infrastrukturę dla potrzeb obiektów przy drodze ekspres. zlokalizowanych w ciągu autostrady/drogi ekspresowej w tym: sieci energetyczne zasilające i oświetleniowe, sieci wodociągowe,sieci i urządzenia oczyszczające ścieki sanitarne, sieci gazowe, kanal. deszcz. wraz z urządzeniami podczyszczającymi i inne, przebud. kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej,sieci gazowych, urządzeń melioracyjnych i hydrotechnicznych, urządzeń kolejowych i innych, wyburzenia budynków i ob. budowlanych, sieć teletechniczną na potrzeby Zamawiającego, oświetlenie drogowe, urządzenia BRD: oznakowanie drogi ekspresowej i dróg związanych, bariery ochronne, osłony przeciwolśnieniowe i ogrodzenie drogi ekspresowej, oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników dla skutecznego odprowadzenia wody z pasa drogowego, po zakończeniu Robót wykonać pełną rekultywację terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, Plac Budowy, drogi tymczasowe – wykonane na potrzeby Wykonawcy i budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę, wykonanie napraw w zakresie przywrócenia dróg, nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę, lub budynków uszkodzonych w skutek działań Wykonawcy do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem bud., wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych w ramach inwestycji, znajdujących się w liniach rozgraniczających inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii i opracować szkic przebiegu granic tych pasów drogowych, wszelkie Roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą org. ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań, Syst. Zarządz. Ruchem. Bud. odcinka dk Nr 25 od węzła „Bobolice” przez dk Nr 11 do istniejącej dk Nr 25 (po śladzie nasypu olejowego) wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. Roboty związ. z przebudową i rozbiórką elementów kolidujących z inwestycją, wykonanie stałej org. ruchu na dk i odc. przebudowywanych dróg, wykonanie org. ruchu na czas robót (w tym zapewnienie dojazdu do wszystkich działek sąsiadujących z projektowanym pasem drog.) aktualizację i uzupełnienie badań geotechnicznych i udokumentowanie posiadanych danych (w tym archiwalnych) w opinii geotechnicznej (jeśli zachodzi taka potrzeba), dokumentacji badań podłoża gruntowego i projekcie geotechnicznym, opracowanie dokumentacji powykonawczej spełniającej wymagania odpowiednich przepisów