Meillä on ilo ilmoittaa, että TED-portaalin uusi versio otetaan käyttöön 29. tammikuuta 2024 (alustava päivä, vahvistetaan myöhemmin!). Haluatko tietää enemmän uusista toiminnoista ja tehdyistä parannuksista? Tutustu artikkeliimme, josta saat lisätietoa tärkeimmistä muutoksista ja uusista toiminnoista.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Palvelut - 325748-2019
Luxemburg-Luxemburg: Lääketieteellistä analyysiä koskevat laboratoriopalvelut
2019/S 133-325748
Hankintailmoitus
Palvelut
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Lääketieteellistä analyysiä koskevat laboratoriopalvelut
Viitenumero: CJ-PRQ 19/016
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi
85145000 Lääketieteellisten laboratorioiden palvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Euroopan unionin tuomioistuin etsii sen henkilöstöä varten toimitettavia, lääketieteellistä analyysiä koskevia laboratoriopalveluja.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
Arvo ilman alv:tä: 400 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedot
Tämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)
85148000 Lääketieteelliset analyysipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Enintään yhteensä 1 500 näytettä vuodessa (enintään 1 300 näytettä, jotka otetaan unionin tuomioistuimen toimitiloissa työhönottotarkastusten ja vuosittaisten lääkärintarkastusten yhteydessä, ja enintään 200 näytettä, jotka otetaan suoraan palveluntarjoajan toimitiloissa vuosittaisten lääkärintarkastusten yhteydessä).
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Medicininių tyrimų laboratorijų paslaugos
Nuorodos numeris: CJ-PRQ 19/016
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas85145000 Medicinos laboratorijų teikiamos paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Europos Sąjungos Teisingumo Teismas pageidauja gauti medicininių tyrimų laboratorijos paslaugas, kurios būtų teikiamos jo darbuotojams.
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 400 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)85148000 Medicininės analizės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Ne daugiau kaip 1 500 mėginių paėmimas (ne daugiau kaip 1 300 mėginių paėmimas Teisingumo Teismo patalpose (prieš įsidarbinant ir metinėms medicininėms patikroms) ir ne daugiau kaip 200 mėginių paėmimas paslaugos teikėjo patalpose (metinėms medicininėms patikroms).
Base juridique:
Règlement (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Services de laboratoire d’analyses médicales
Numéro de référence: CJ-PRQ 19/016
II.1.2)Code CPV principal85145000 Services prestés par les laboratoires médicaux
II.1.4)Description succincte:
La Cour de justice de l’Union européenne souhaite obtenir des services de laboratoire d’analyses médicales au profit de son personnel.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 400 000.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)85148000 Services d'analyses médicales
II.2.4)Description des prestations:
Maximum 1 500 prélèvements par an au total (au maximum 1 300 prélèvements effectuées dans les locaux de la Cour de justice, dans le cadre des visites d'engagement et dans le cadre des visites annuelles, et au maximum 200 prélèvements effectués directement dans le locaux du prestataire, dans le cadre des visites annuelles).