Услуги - 1550-2017
Люксембург-Люксембург: Сключване на рамкови договори за превод на юридически текстове от някои официални езици на Европейския съюз на български
2017/S 002-001550
Обявление за поръчка
Услуги
Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Сключване на рамкови договори за превод на юридически текстове от някои официални езици на Европейския съюз на български
II.1.2)Основен CPV код
79530000 Услуги по писмени преводи
II.1.4)Кратко описание:
Поръчката обхваща 6 обособени позиции (вж. раздел II.2). Процедурата за обособените позиции се повтаря периодично, като във всеки момент при изпълнение на поръчката могат да се приемат нови заявления. Рамковите договори се възлагат по обособени позиции. Срокът им е едногодишен с възможност за мълчаливо продължаване евентуално за три нови периода от по една година. Максималният брой рамкови договори, които ще бъдат сключени за всяка обособена позиция, е точно определен. Въз основа на критериите за възлагане се съставя списък за класиране. С този списък се определя първоначално поредността, в която на изпълнителите ще се предлагат конкретни задачи, като се имат предвид производственият им капацитет и областта, в която са специализирани. Класирането ще бъде преразглеждано периодично, за да отразява действителното качество на предоставените услуги. Класирането може да бъде променяно и вследствие на сключването на нови рамкови договори или на прекратяването на действащи рамкови договори.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 6 000 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
FR
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Сключване на рамкови договори с многократно изпълнение за превод на юридически текстове от френски на български. Максималният брой на рамковите договори, които се сключват за тази обособена позиция, е 50. Процедурата за възлагане на поръчка е постоянна.
EN
Обособена позиция №: 2
Сключване на рамкови договори с многократно изпълнение за превод на юридически текстове от английски на български. Максималният брой на рамковите договори, които се сключват за тази обособена позиция, е 50. Процедурата за възлагане на поръчка е постоянна.
DE
Обособена позиция №: 3
Сключване на рамкови договори с многократно изпълнение за превод на юридически текстове от немски на български. Максималният брой на рамковите договори, които се сключват за тази обособена позиция, е 50. Процедурата за възлагане на поръчка е постоянна.
IT
Обособена позиция №: 4
Сключване на рамкови договори с многократно изпълнение за превод на юридически текстове от италиански на български. Максималният брой на рамковите договори, които се сключват за тази обособена позиция, е 50. Процедурата за възлагане на поръчка е постоянна.
ES
Обособена позиция №: 5
Сключване на рамкови договори с многократно изпълнение за превод на юридически текстове от испански на български. Максималният брой на рамковите договори, които се сключват за тази обособена позиция, е 50. Процедурата за възлагане на поръчка е постоянна.
PL
Обособена позиция №: 6
Сключване на рамкови договори с многократно изпълнение за превод на юридически текстове от полски на български. Максималният брой на рамковите договори, които се сключват за тази обособена позиция, е 50. Процедурата за възлагане на поръчка е постоянна.