Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
FRANET – datainsamlings- och forskningstjänster avseende frågor om grundläggande rättigheter: Del 8 – Grekland och del 27 – Sverige
Referensnummer: F-SE-21-T13
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod79315000 Sociala undersökningar
II.1.4)Kort beskrivning:
Föremålet för kontraktet är att tillhandahålla Europeiska unionens byrå för grundläggande rättigheter (FRA) datainsamlings- och forskningstjänster avseende frågor om grundläggande rättigheter på nationell nivå.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 1 550 000.00 EUR
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2)Beskrivning
II.2.1)Benämning på upphandlingen:
FRANET – datainsamlings- och forskningstjänster avseende frågor om grundläggande rättigheter – del 8 – Grekland
Del nr: 08
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)79315000 Sociala undersökningar
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Denna anbudsinfordran inleds i syfte att identifiera uppdragstagare som ska tillhandahålla den upphandlande myndigheten forsknings- och analystjänster avseende frågor om grundläggande rättigheter.
FRANET – datainsamlings- och forskningstjänster avseende frågor om grundläggande rättigheter — del 27 — Sverige
Del nr: 27