Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Bibliotekssystem för Malmö Stads skolbibliotek 2023
Referensnummer: GRF-2021-4728
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek
II.1.4)Kort beskrivning:
Malmö Stad avser att upphandla ett nytt bibliotekssystem för stadens skolbibliotek innehållande både administratörs- och användargränssnitt (back- och front end) enligt i underlaget beskrivna förutsättningar.
Uppdraget avser tillhandahållandet av, och ett helhetsansvar för, bibliotekssystemet med dess tillhörande produkter och tjänster så som t.ex. support, konsultstöd, utbildning, införandeprojekt m.m.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)48160000 Programvara för bibliotek
48161000 Administrativt bibliotekssystem
72250000 System- och stödtjänster
72263000 Programimplementation
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: