Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Koulunmäki C-osan työmaapalvelu-urakka HP 2
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi45000000 Rakennustyöt
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tarjouskilpailun perusteella valitaan urakoitsija Koulunmäen C-osan uudisrakennuskohteen työmaapalvelu-urakkaan. Urakan sisältö on esitetty tarjouspyyntöasiakirjoissa.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)45100000 Rakennustyömaan valmistelutyöt
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Tarjouskilpailun perusteella valitaan urakoitsija yllä mainitun uudisrakennuskohteen HP 2 Työmaapalvelu-urakkaan.
Urakan sisältö on esitetty tarjouspyyntöasiakirjoissa.
Tarjousten valintaperusteena on kokonaistaloudellinen edullisuus. Kokonaistaloudellisesti edullisin on vähimmäisvaatimukset täyttävä tarjous, joka on hinnaltaan halvin.
Tarjoukset voidaan vertailla pelkän hinnan perusteella, sillä hankinnassa tarpeellinen laatu on huomioitu tarjouspyynnön vähimmäisehdoissa.
Hankkeen sisällöllinen jaettavuus on toteutettu kilpailuttamalla hankkeen toteutusosia vaiheittain. Vaiheittaisuudella ei kierretä hankintalain asettamia kilpailuttamisvelvoitteita, vaan kaikki hankinnat kilpailutetaan huomioiden hankkeen hankintojen kokonaisarvon mukaisia hankintamenettelyjä koskevat menettelytapavaatimukset.