Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Доставки - 53034-2023
България-Сливен: Медицинско оборудване
2023/S 020-053034
Обявление за поръчка
Доставки
Правно основание:
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
„Доставка на медицинска апаратура по 5 /пет/ обособени позиции“
II.1.2)Основен CPV код
33100000 Медицинско оборудване
II.1.4)Кратко описание:
Доставка, монтаж, обучение на персонала и гаранционна поддръжка на описаната в техническите спецификации апаратура и всички нейни компоненти. Доставките включват медицинска апаратура за лечебната дейност на МБАЛ „Д-р Иван Селимински-Сливен“ АД, разделена на 5 /пет/ обособени позиции: ОП № 1 „Ехографски апарат тип "стационарен“ за нуждите на Отделение по нефрология и диализа - 1 бр.“,  ОП №2 „21 канален ЕЕГ апарат за нуждите на Неврологично отделение“ -1 бр., ОП №3 „Апарат за високо енергийна лазер терапия“ – 1 бр., ОП №4 „Апарат за високоинтензивна магнитотерапия“ – 1 бр. и ОП №5 „Апарат за ударно-вълнова терапия“ – 1 бр.
Място на изпълнение : МБАЛ ”Д-р Иван Селимински-Сливен” АД гр.Сливен, на адрес: гр. Сливен, бул. „Христо Ботев” № 1. Възложителят ще възложи настоящата обществена поръчка по съответните обособени позиции, чрез определяне на икономически най-изгодната оферта при критерий „Най-ниска цена“.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 123 666.67 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
„Ехографски апарат тип "стационарен“ за нуждите на Отделение по нефрология и диализа – 1 бр. "
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Доставка на 1 бр. Ехографски апарат тип "стационарен“ за нуждите на Отделение по нефрология и диализа.
Апаратът трябва да разполага с монитор - размер минимум 21 инча диагонал, широкоъгълен LCD монитор, FullHD резолюция. Ехографът да разполага с вградена база данни за пациентите с голям капацитет, най-малко 1 ТВ, за архивиране на образи, сурови данни на 3D и 4D образи, кино примки, рапорти от изследването и данни на пациентите с възможност за последваща постобработка (RAWdatamanagement), измерване, анализ и генериране на нови рапорти.
1. Оборудването следва да е ново, произведено не по-рано от 2021 г., неупотребявано и да не е мостра; да има съответната „СЕ“ маркировка; да се доставя в оригинална опаковка с ненарушена цялост и да е в актуалната производствена листа на производителя.
2 Предлаганата медицинска апаратура следва да отговаря на минималните изисквания от техническата спецификация на възложителя или да притежава по-добри параметри.
3. Доставеният апарат следва да включва всички кабели и принадлежности, необходими за правилната му работа и всичко останало, с което производителят е обявил, че оферираният апарат се комплектува, както и ръководство за употреба на апаратурата на български език.
4. Гаранционен срок: Гаранционният срок на доставената апаратура не може да е по-кратък от 12 /дванадесет/ месеца, като този срок започва да тече от датата на извършване на монтаж и въвеждане в експлоатация на доставената апаратура.
5. Изпълнение на доставките: Доставките се изпълняват при готовност от страна на Изпълнителя в рамките на срока, посочен в договора. Освен доставката изпълнението включва монтаж, въвеждане в експлоатация на доставената апаратура и обучение за работа на персонала.
6. Обучението за работа на персонала за работа с доставената апаратура ще се осъществява на мястото на доставка, посочено в договора или на друго място, уговорено между страните. Срокът, за който Изпълнителят следва да извърши обучението на служители на Възложителя за работа с доставената апаратура е до 2 работни дни, считано от датата на монтаж и въвеждане в експлоатация на доставената медицинска апаратура.
Плащането се извършва, по банков път, в срок до 20 дни, след датата на издаване на оригинална фактура и двустранно подписан протокол за приемане на извършената доставка, осъществен монтаж и пускане в експлоатация на договорираната апаратура и извършено обучение
Всички изисквания относно техническите параметри на апарата са подробно посочени в Приложение №1 - Техническа спецификация към документацията на поръчката.
„21 канален ЕЕГ апарат за нуждите на Неврологично отделение“
Обособена позиция №: 2
Доставка на 1 бр. 21 канален ЕЕГ апарат за нуждите на Неврологично отделение.
Едновременно изобразяване върху екрана на до 256 цифрови отвеждания. Размер на монитора - минимум 24 инча диагонал, FullHD резолюция. Разделно управление на фото- и фоностимулатори отляво и отдясно в ръчен или програмен режим. 2D и 3D топографско картиране за всички режими на анализа и локализацията на източниците на патологична активност. Включване в монтаж на всякакви физиологични сигнали (ЕКГ, ЕМГ, ЕОГ, дишане, гръдна екскурзия, екскурзия на коремната стена, хъркане, позиция на тялото, движение на крайник, SpO2, CO2 и др.)
„Апарат за високо енергийна лазер терапия“
Обособена позиция №: 3
Доставка на 1 бр. апарат за високо енергийна лазер терапия.
Размери: 63 х 54 х 85 см (±5 см.), Тегло: 25 кг. (±2 кг.)
Потребителски Интерфейс и цветен touch-screen дисплей с висока резолюция и анатомични изображения
3. Доставените апарати следва да включват всички кабели и принадлежности, необходими за правилната им работа и всичко останало, с което производителят е обявил, че оферираният апарат се комплектува, както и ръководство за употреба на апаратурата на български език.
„Апарат за високо интензивна магнитотерапия“
Обособена позиция №: 4
Доставка на 1 бр. апарат за високо интензивна магнитотерапия. Колонен апарат за високо интензивна магнитотерапия на колелца. Цветен сензорен дисплей за управление на системата с размер не по-малък от 8.0 инча. Минимален интензитет на магнитното поле 2,5 Tesla.Честотен диапазон на магнитното поле от 0 до 140 Hz
„Апарат за ударно-вълнова терапия“
Обособена позиция №: 5
Доставка на 1 бр. апарат за ударно-вълнова терапия. Цветен тъч-скрийн панел за управление на системата - размер не по-малък от 5,7“. Максимална мощност на компресора: мин. 5 bar. Честота на повторение на импулсите: мин. 20Hz.
• Режими на работа:
- импулсен
- постоянен