Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Maskindiskmedel, torkmedel och service för storkök
Referensnummer: 13377
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod39831210 Maskindiskmedel
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandling för Maskindiskmedel och torkmedel för storkök samt viss service för kommunerna i Hälsingland samt Älvkarleby kommun.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 8 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)39831210 Maskindiskmedel
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: