Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
Förordning (EU, Euratom) nr 2018/1046
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Utveckling, implementering av och stöd till det europeiska studentkortet
Referensnummer: EAC/2020/OP/0008
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4)Kort beskrivning:
Tjänster med anknytning till utveckling, implementering, utbyggnad och underhåll av det europeiska studentkortet.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 39 000 000.00 EUR
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2)Beskrivning
II.2.1)Benämning på upphandlingen:
Onlinesystem, processer och tjänster
Del nr: 1
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Utveckla, genomföra och stödja onlinesystem, processer och tjänster med anknytning till utbyte av kunskaper.
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 2
Utveckla, implementera och stödja det europeiska studentkortet.