II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Dotarea cu echipamente didactice și de cercetare a laboratoarelor din cadrul Facultății de Inginerie și Tehnologia Informației
Referensnummer: 0
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod38970000 Forskningssimulatorer, testsimulatorer och simulatorer för vetenskapligt bruk
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 2 087 500.00 RON
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2)Beskrivning
II.2.1)Benämning på upphandlingen:
LOT 9 - Stand pentru simularea centralelor electrice
Del nr: 9
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)38970000 Forskningssimulatorer, testsimulatorer och simulatorer för vetenskapligt bruk
Lot 1 - Stand didactic masurare cu fibra optica in medicina (catetere masura temperatura si presiune)
Del nr: 1
Lot 3 – Set instrumentatie virtuala cu module experiment
Del nr: 3
Lot 4 - Strung cu comanda numerica
Del nr: 4
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)42621000 Svarvar
Lot 5 - Strung normal, de precizie si viteza de aschiere constanta
Del nr: 5
Lot 6 – Masina de rectificat plan
Del nr: 6
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)43414000 Slipmaskiner
Lot 8 - Stand didactic Smart Grids
Del nr: 8
Lot 10 – Laborator Industry 4.0
Del nr: 10
38810000 Utrustning för industriell processtyrning
39294000 Apparater och utrustning för demonstrationsändamål
42997300 Industrirobotar
Lot 2 - Set hardware si software pentru investigare biosemnale
Del nr: 2
33197000 Medicinsk datautrustning
48180000 Medicinsk programvara
Lot 7 – Masina de rectificat rotund
Del nr: 7